تبلیغات شما
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: همه چیز درباره مسیحیت

 1. Top | #1


  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  شماره عضویت
  72352
  عنوان کاربر
  شیعه ی امیرالمومنین( ع)
  آدرس سایت
  انتخاب نشده
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,086
  میانگین پست در روز
  3.51
  می پسندم
  10,703
  مورد پسند : 9,033 بار در 2,069 پست
  نوشته های وبلاگ
  1
  حالت من : Relax
  میزان امتیاز
  358

  Icon10 همه چیز درباره مسیحیت

  آیین مسیحیت یک آیین یکتاپرستانه است که بر آموزه*ها و سخنان عیسی ناصری (مسیح) استوار گشته*است. آموزه*هایی چون تثلیث، مرگ مسیح به عنوان کفارهٔ گناهان، تعمید آب و روح القدس از باورهای بنیادین این آیین هستند. مسیحیت با داشتن ۲٫۱ میلیارد پیرو بزرگترین دین جهان از دید شمار پیروان است.

  پیشینه مسیحیت اولیه
  شالودهٔ مسیحی به قرن یکم میلادی و یهودیت بر می*گردد که توسط عیسی ناصری (مسیح) پایه*گذاری شد. مسیحیت اولیه به سه دوران عیسی و رسالت (Jesus and Apostolic period) پدران اولیهٔ کلیسا (Apostolic Fathers period) و دفاعیات (Apology) تقسیم می*شود. این سه دوره بازهٔ زمانی ۴۰۰ ساله*ای در بر می*گیرند که از سال ۳۰ میلادی به عنوان شروع خدمت مسیح آغاز شده و در اواخر قرن ۴ میلادی به پایان می*رسد.

  عیسی و دوران رسولی
  این دوره ۷۰ سال نخستین قرن اول میلادی را در بر می*گیرد که خدمت عیسی از سال ۳۰ میلادی در آن گنجانده شده*است. پس از به*صلیب کشیده*شدن عیسی در سال ۳۳ میلادی توسط پنطیوس پیلاطس حواریون وی از جملهٔ پطرس، پولس و یوحنا به بشارت و گسترش این دین پرداختند. از جمله آثاری که در این دوره به*نگارش در آمده*اند اناجیل متی، مرقس، لوقا و یوحنا و رسالات حواریون هستند که در دوران دفاعیات مسیحی (۱۵۰ - ۴۰۰ میلادی) به صورت یک مجموعه و با عنوان عهد جدید گردآوری شدند. این مجموعه با نام انجیل نیز شناخته می*شود.

  دوران پدران اولیه کلیسا
  پدر کلیسای اولیه بیشتر افرادی به شمار می*آیند که در دوران پیامبری زیسته و پس از مرگ رسولان (حواریون) رسیدگی و رهبری کلیسا را بر عهده گرفته*اند. این پدران شامل قدیس کلمنت که به عنوان پلی میان دوران رسولی و پدران اولیه کلیسا محسوب می*گردد، شهید ایگناتویس (اواسط قرن ۱ - اوایل قرن ۲ م.) اسقف انتاکیه و شاگر یوحنای حواری، پلیکارپ شهید (۶۹-۱۵۵ م.) شاگرد یوحنای رسول به همراه کشیش هرماس هستند. قدیمیترین اثر از این دوران رسالهٔ اول کلمنت است. همچنین هفت رسالهٔ ایگناتیوس، رسالهٔ پلیکاپ به فیلیپیان، رساله دوم کلمنت و رسالهٔ کشیش هرماس از دیگر آثار این دوره هستند.

  تاریخ شمارش مسیحیت

  موعظهٔ بالای کوه عیسی۳۳ میلادی
  در این سال عیسی مسیح از سوی مقامات رومی که آموزه*های او را تهدیدی علیه خود می*پنداشتند، مورد محاکمه قرار گرفت و مصلوب گردید.

  ۳۷ میلادی
  پولس اهل تارسوس (از شهرهای یونان قدیم)، با دیدن صحنه*ای در جادهٔ دمشق، به دین مسیحیت می*گرود و مأموریت خود را برای تبلیغ و مسیحی کردن غیر یهودیان، آغاز می*کند.

  ۴۲ میلادی
  شمعون ملقب به پطرس (از حواریون مسیح) که برای قرن*های متمادی به عنوان اولین پاپ، مقام او را جشن می*گیرند، نخستین جامعهٔ مسیحی را در رم بنیانگذاری می*کند.

  ۶۴ میلادی
  مسیحیان به خاطر آتش سوزی شهر رم مورد اتهام قرار گرفتند. امپراتور نرون طی تلاشی برای بدست آوردن مجدد محبوبیت خود، آنان را مورد شکنجه و آزار قرار می*دهد. پطرس قدیس (سنت پیتر) در این زمان کشته می*شود.

  ۷۰ میلادی
  رومیان اورشیلم (بیت المقدس) را پس از شورش یهودیان بر علیه حکومت آنان، شدیداً تخریب می*کنند. بسیاری از یهودیان از اورشلیم اخراج می*شوند. مسیحیان در این شورش علیه رومیان شرکت نمی*کنند. رم به مرکز حرکت*های رو به رشد مسیحی تبدیل می*شود.

  ۳۰۱میلادی
  تیرداد یکی از پادشاهان ارمنستان، در سال ۳۰۱ میلادی دین مسیحیت را در سرزمین ارمنستان رسمی و آزاد اعلام می*کند و این در حدود ۱۲ سال زودتر از رسمی*شدن دین مسیحیت در امپراتوری روم است.[۷]

  ۳۰۴ میلادی
  جوامع مسیحی در اطراف مدیترانه به صورت گروه*هایی جمع شده و از آنجا تا بریتانیا و درهٔ نیل در مصر، رفتند.

  ۳۱۳ میلادی
  به سبب پشتیبانی امپراتور کنستانتین، مسیحیت خیلی سریع به قویترین مذهب در امپراتوری روم تبدیل شد.

  ۳۲۵ میلادی
  اولین گردهمایی رهبران کلیسای مسیحیت برای تبیین عقاید مسیحیت و سازماندهی جامعهٔ مسیحیت در نیقیه تشکیل شد. اعتقاد نامهٔ حواریون با اعتقاد نامهٔ نیقیه (مجموعه*ای از باورهای پایه*ای اعتقادی مسیحیان) نوشته می*شود. بعد از تعریف و پذیرش این اعتقادنامه، فرقه*ها و افرادی که الوهیت مسیح را نمی*پذیرفتند (مانند آریوس) به عنوان بدعت شناخته شدند.

  میلادی
  روم جدید در بیزانس توسط کنستانتین، پایه*گذاری و دوباره به کنستانتینوپول (استانبول کنونی)، نام*گذاری شده وبه عنوان پایتخت امپراتوری مسیحیت، ساخته می*شود.

  ۳۸۱ ـ ۳۹۱ میلادی
  در طول حکومت امپراتور تئودوسیوس، مسیحیت به صورت دین رسمی امپراتوری روم درمی*آید. پیروان غیرمسیحی کافر و بدعت*گذاری در مسیحیت (افکار مخالف دیدگاه*های مسحیت) غیرقانونی اعلام می*شود.
  موعظهٔ بالای کوه عیسی۳۳ میلادی
  در این سال عیسی مسیح از سوی مقامات رومی که آموزه*های او را تهدیدی علیه خود می*پنداشتند، مورد محاکمه قرار گرفت و مصلوب گردید.


  مخالفان
  اولین گروه مسیحیان از دیدگاه پاگان*ها (بت*پرستان و افرادی که خدایان متعدد را می*پرستیدند) مورد تردید بودند. دلیل این مسئله آن بود که آنان تصور می*کردند مسیحیان برای برگزاری «جشنهای انس» و آدمخواری، جلسات سری تشکیل می*دهند. چرا که گوشت حیوانات قربانی شده در معبد پاگان*ها (کافران بت پرست) را خریداری نکرده و همچنین در تفریحات عمومی وحشیانه، شرکت نمی*کردند. یهودیان و به ویژه روحانیون یهودی، از مخالفین درجه اول مسیحیت و گسترش آن به شمار می*رفتند. روحانیون یهودی در منطقه یهودیه و سایر مناطق یهودی نشین آن زمان تنها قدرت*های رسمی و پذیرفته شده سیاسی به شمار می*آمدند. تعالیم مسیح و اقدامات عملی او، در ابتدا این صاحبان قدرت را شگفت زده می*نمود. این تعالیم به طور کلی و ریشه*ای مذهب مورد قبول و پذیرفته شده*ای را که سالها در میان مردم آن منطقه رواج داشت و اصولاً پایه قدرت سیاسی روحانیون به شمار می*آمد، مورد تردید قرار می*داد. به علاوه این تعالیم بسیاری از رسوم و قوانینی را که روحانیون یهودی صرفاً برای حفظ و تثبیت قدرت و همچنین توجیه لزوم وجود خود با آیین یهودممزوج ساخته بودند را از اعتبار ساقط می*نمود. نگرانی*هایی که این مسائل در میان قدرتمندان یهود ایجاد می*نمود، سبب شد که به مقابله با این حرکت برخیزند. دولت حاکمه بر منطقه در آن زمان،(که توسط امپراتور قیصر روم تعیین می*گردید)به خاطر مسائلی از قبیل نفوذ بیشتر در میان مردم، حفظ انسجام منطقه و جلوگیری از ایجاد آشوب و مسایلی از این دست، با روحانیون یهود که در میان مردم صاحب قدرت سیاسی و معنوی بودند؛ گونه*ای رابطه دو طرفه و مسالمت آمیز داشت. مأموران دولتی به خاطر حفظ مصالح امنیتی، با مشورت روحانیون هر چند وقت یکبار مسیحیان را مورد اذیت و آزار قرار می*دادند. بسیاری از مسیحیان شکنجه شده و مردند. اما به هر حال، علی رغم شکنجه و آزار فراوان، مسیحیت به گسترش خود ادامه داد.


 2. # ADS
  دیده شوید، موفق شوید
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  نوشته ها
  -

   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
صنایع فلزی صانع
Responsive Design
شماره مدیریت جهت ارسال پیام: 09357816755