محل تبلیغات شما
 1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

نرم افزار Spss ( آموزش و مراحل نصب )

شروع موضوع توسط حامد.ارومیه ‏26/12/10 در انجمن نرم افزار کاربردی

 1. کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏8/12/10
  ارسال ها:
  246
  تشکر شده:
  10
  امتیاز دستاورد:
  0
  حرفه:
  کافی نت
  محل سکونت:
  ارومیه
  وب سایت:
  Statistical Package for the Social Sciences كه مخفف آن SPSS مي‌باشد، يكي از نرم‌افزارهاي معروف آماري است كه توانايي انجام محاسبات مختلف آماري را دارد. اين نرم افزار يکي از تواناترين و جامع ترين نرم افزارهاي آماري است که با توجه به سادگي کار و ساير خصوصيات بارز آن، امروزه تقريباً از پرکاربردترين نرم افزارهاي آماري محسوب مي‌شود.

  در طي چند سال اخير نسخه‌هاي جديدي از نرم افزار SPSS به بازار عرضه شده است كه تفاوت‌هايي جزئي با هم دارند. اين تفاوت‌ها، در نحوه قرار گرفتن فرامين در منوها و زير منوهاي مختلف است حتي ممكن است تعداد دستوراتي كه در يك زير منو قرار مي‌گيرند در نسخه‌هاي مختلف، متفاوت باشد. در حال حاضر آخرين نسخه موجودSPSS در بازار نرم افزاري، نسخه14 (Version 14) مي‌باشد.

  در اين كتاب به معرفي نرم افزارSPSS 14 مي پردازيم و روش انجام محاسبات گوناگون آماري را ارائه مي‌دهيم.

  نصب و راه اندازي

  مراحل نصب نرم افزار SPSS 14 در همه نسخه هاي ويندوز، يكسان و به شرح زير است.

  1) CD مربوط به برنامه SPSS 14 را در CD-ROM قرار مي‌دهيم.

  2) با انجام مرحله 1 در صورت وجود فايل Autorun،كادر محاوره اي Installshield Wizard خودبخود ظاهر مي‌شود. در غير اين صورت بايد از مسير مناسب فايلSetup برنامه SPSS را يافته و اجراء کرد تا کادر محاوره اي Installshield Wizard ظاهر شود. در کادر محاوره اي Installshield Wizard دكمه Next را كليك مي‌كنيم.

  3) با انجام مرحله 2، پنجره ديگري باز شده و توضيحاتي راجع به اجازه نشر برنامه مي‌دهد. گزينه I accept the terms in the license agreement را انتخاب و روي دكمه Next كليك مي‌كنيم.  4) با انجام مرحله 3، كادر ديگري باز شده و اطلاعاتي راجع به نرم افزار SPSS 14 را ارائه مي‌دهد، در اين کادر روي دكمه Next كليك مي‌كنيم.  5) با انجام مرحله4، كادر ديگري باز مي‌شود. در اين كادر، نامي ‌دلخواه در قسمت نام کاربر(User Name ) و سازمان(Organization) وارد كرده و روي دكمه Next كليك مي‌كنيم.  6) با انجام مرحله 5، كادر ديگري باز مي‌شود. در اين كادر، براي تغيير مسير مقصد نصب برنامه در محلي غير از محل پيش گزيده، گزينه Change … را كليك نموده و مسيري را كه مي‌خواهيم برنامه نصب شود انتخاب مي‌كنيم. سپس برروي دكمه Next كليك مي‌كنيم. بعد از اين مرحله اگر شماره سريال برنامه خواسته شد، بايد شماره سريال برنامه را که همراه نرم افزار ارائه مي شود، در قسمت License Code وارد کرده و روي دکمه Update کليک کنيم.  7) با انجام مرحله 6، كادر ديگري باز مي‌شود. روي گزينه Install كليك مي کنيم تا نصب نرم افزار SPSS 14 آغاز گردد.

  8) بعد از اجراي مرحله نصب نرم افزار، در کادر محاوره اي زيرگزينه Finish را براي اتمام مراحل نصب برنامه کليک مي کنيم. نصب نرم افزار خاتمه يافته و آماده اجرا مي گردد.
   
  یک شخص از این تشکر کرد.
Code Center