1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

چگونه از Image Trace جدید در Illustrator CS6 استفاده کنیم

شروع موضوع توسط Amon Amarth ‏7/5/13 در انجمن A.Illustrator

 1. کاربر ارزشمند❤

  تاریخ عضویت:
  ‏7/6/12
  ارسال ها:
  12,091
  تشکر شده:
  28,149
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  [h=2]چگونه از Image Trace جدید در Illustrator CS6 استفاده کنیم
  [/h]


  [​IMG]

  چگونه از Image Trace جدید در Illustrator CS6 استفاده کنیم  جزییات آموزش
  برنامه: Adobe Illustrator CS6
  زمان مورد نیاز رای تکمیل پروژه: 15 دقیقه  امروز ویژگی جدید موتور ردیابی در Adobe Illustrator CS6 را یاد خواهیم گرفت و در مورد کاربردهای آن صحبت خواهیم کرد. ما یک عکس، یک نقاشی و یک بافت را ردیابی می کنیم؛ سپس نتایج را بین Adobe Illustrator CS5 و CS6 مقایسه می کنیم.

  در اینجا من از عکس یک توت فرنگی، یک طراحی و یک بافت استفاده خواهم کرد.


  مرحله1
  تنظیمات ردیابی در Adobe Illustrator CS6 در پنل جدید (Image Trace (Window > Image Trace قرار دارد.


  [​IMG]  این ویژگی به شما کمک می کند تا هنگام ردیابی از ابزارها و پنل های دیگر استفاده کنید. این ویژگی ها در Adobe Illustrator CS5 و نیز در ورژن های قبیلی موجود نیست؛ تنظیمات ردیابی در پنجره Tracing Options ساخته می شود و پس از آن دسترسی به اشیا و امکانات دیگر غیر ممکن است.


  [​IMG]  مرحله2
  تنظیمات پیش فرض نیز بین Adobe Illustrator CS5 و CS6 تغییر کرده اند.

  [​IMG]  تنظیمات پیش فرض جدید "Silhouettes" این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید سریعا یک سایه یا شبح وکتور طراحی کنید.


  [​IMG]  پس از اجرای فرمان Expand ما به یک شئ وکتور دست پیدا می کنیم که دارای میزان بهینه ای از نقاط است.
  [​IMG]  مرحله3
  اجازه دهید کیفیت ردیابی با استفاده از تنظیمات آماده High Fidelity Photo در Adobe Illustrator CS5 و Adobe Illustrator CS6 را ارزیابی کنیم.  [​IMG]


  [​IMG]  توجه، شما می توانید در Adobe Illustrator CS6 چندین مقدار در یک پالت را تنظیم کنید. این پارامتر در حالی که تصویر رنگی یا سیاه و سفیداست تنظیمات خود را انجام می دهد. شما می توانید ببنید که موتور جستجوی جدید در Adobe Illustrator CS6 بهترین نتیجه را نشان می دهد.
  [​IMG]  یک ویژگی جدید در Adobe Illustrator وجود دارد که با کمک آن می توانید بلافاصله تصویر اصلی خود را چک کنید. برای این کار، روی آیکون چشم که نزدیک گزینه View قرار دارد کلیک کنید.


  [​IMG]  مرحله4
  در پارامتر Colors چندین تغییر اعمال شده است. این پارامتر تعداد رنگ هایی را که در تصویر وکتور نهایی گنجانده شده است را مشخص می کند. در Adobe Illustrator CS5، گزینه های Max Colors را می توان با مقادیر عددی تنظیم کرد، در Adobe Illustrator CS6 گزینه Colors را می توان با درصدهای دقیق تنظیم نمود.

  [​IMG]


  [​IMG]  مرحله5
  اگر در پنل Image Trace روی دکمه Advanced کلیک کنید می توانید به تنظیمات اضافه تری دست پیدا کنید. حالا ما این امکان را داریم تا روش ردیابی را انتخاب کنید. روش Abutting (مجاور) مسیرهای بریده بریده ایجاد می کند. خطوط محیطی اشیا مجاور مچ می شود.

  [​IMG]  روش همپوشانی مسیرهای توده ای یا انباشته شده ای را ایجاد می کند، خطوط محیطی اشیا مجاور روی هم قرار می گیرد.


  [​IMG]  مرحله6
  گزینه Path Fitting میزان دقت ردیابی تصویر پیکسلی اول را تعیین و تعریف می کند. در Adobe Illustrator CS5، مقادیر کمتر اجازه می دهد تا خطوط محیطی یا محدوده های دقیق تری ایجاد کرد، مقادیر بیشتر مساوی است با محدوده های نامنظم تر. در Adobe Illustrator CS6 این برعکس است، با مقادیر بیشتر به محدوده های دقیق تری دست پیدا می کنیم.

  گزینه Minimum Area با گزینه Noise option در Adobe Illustrator CS6 مشابه است. این گزینه سایز کوچک ترین قسمت تصویر اولیه را که در ردیابی در نظر گرفته شده است را مشخص می کند.

  گزینه Corner Angle در Abode Illustrator CS5 با گزینه Corners در Adobe Illustrator CS6 متناظر یا مشابه است و به صورت درصدی تنظیم می شود. مقدار بیشتر، برابر است با تصویری با زاوایای بیشتر.
  [​IMG]  در Adobe Illustrator CS6 امکانات ردیابی مثل Blur و Resample وجود ندارد. در Adobe Illustrator CS5 از ویژگی Blur برای کاهش تعداد مصنوعات کوچک و صاف کردن حاشیه های ناهموار تصویر نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه Resample اجازه می دهد تا فرایند ردیابی در عکس های بزرگ رسعت پیدا کند، در حالی که کیفیت تصویر نهایی از بین خواهد رفت.

  مرحله7
  حالا اجازه دهید ببینیم موتور جستجو در طراحی ها چگونه عمل می کند. گزینه preset را در حالت Black & White Logo قرار دهید. ردیابی طرح یا نقاشی در Adobe Illustrator CS5 نتایج خوبی را نشان می دهد.

  [​IMG]  وقتی ما از همین تنظیمات در Adobe Illustrator CS6 استفاده می کنیم اکثر جزییات کوچک ناپدید می شوند.


  [​IMG]  متاسفانه، شما باید پارامترهای ردیابی را به صورت دستی تنظیم کنید تا به همان نتیجه در Adobe Illustrator CS6 دست پیدا کنید.

  مرحله8
  اجازه دهید یک بافت را ردیابی کنیم. مجددا از تنظیم Black&White Logo استفاده خواهیم کرد. همانظور که می بینید، نتیجه ردیابی در Adobe Illustrator CS5 بهتر از Adobe Illustrator CS6 است.


  [​IMG]


  [​IMG]  من از تنظیمات آماده مختلفی استفاده کرده و پارامترها را به صورت دستی تنظیم کردم، اما هنوز نتوانسته ام به نتیجه ای مشابه با نتیجه ای که در Adobe Illustrator CS5 به دست آورده ام دست پیدا کنم.

  نتیجه گیری
  موتور جستجوی یا ردیابی جدد رد مورد عکس ها کارایی خوبی دارد و اجازه می دهد سایه های وکتور را سریع و دقیق ردیابی کنید. اما وقتی از این موتور برای ردیابی نقاشی ها و بافت ها استفاده می کنید باید فرایند ردیابی را دستی اجرا کنید، و این همیشه نتایج خوبی را نشان نمی دهد.

  منبع: persiangfx
   
  یک شخص از این تشکر کرد.