1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

هفت گام برای ایجاد یک مشت آهنین در کاراته

شروع موضوع توسط mashzahra ‏7/12/13 در انجمن ورزش رزمی

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏30/9/13
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  11
  امتیاز دستاورد:
  0
  1- افزایش قدرت مشت زدن تنها زمانی اتفاق می افتد که شما از لگنتان استفاده کنید . من نمی توانم در باره ی هیچ یک از شیوه های هنرهای رزمی یا بوکس فکر کنم که از لگن استفاده نکنند . لگنتان را در لحظه ی تماس بچرخانید و قدرت تمام بدنتان را در یک مشت قرار دهید نه فقط بازویتان را . فکر کنید بدنتان چه قدر وزن دارد و با بازویتان مقایسه کنید و اینکه چه مقدار می تواند به نیرویی که برای مشت زدن می گذارید اضافه کند . اگر از لگنتان استفاده نکنید شما قطعا قدرت مشت زدنتان را محدود می کنید .
  2- شما نیاز دارید به درستی دستتان را مشت کنید مطابق تصویر
  [​IMG]

  3-" مشت زدن فراتر از هدف" برای قدرت مشت زنی . این در زمان شکستن تخته به طور دردناکی آشکار می شود اما در زمان مشت زدن به هر هدفی مصداق دارد . اگر شما مشتتان را نشان بگیرید و به قدرت مشت زدن فراتر از هدف متمرکز شوید ،تقریبا به طوری عمل نمایید که آن شی آنجا نیست ، شما می توانید در هر زمان به هدفتان برسید . اگر شما در حال مشت زدن به یک حریف هستید افزایش قدرت با به کار بردن این روش تمام کننده ی یک مبارزه خواهد بود .
  [​IMG]
  4- در مشت زدن با قدرت از خط مستقیم استفاده می شود . هر فرد نادانی می تواند در یک مبارزه مشتش را پرتاب کند اما اگر شما بتوانید مشت زدن در خط مستقیم را یادبگیرید قدرت مشت زدنتان بسیار بیشتر می شود . نه تنها حریف را در دام خود اسیر می کنید بلکه مشت شما سریعتر به هدف اصابت خواهد کرد زیرا شما یک خط مستقیم ، کوتاهترین راه به هدف را طی می نمایید .
  5-قدرت مشت زنی افزایش می یابد زمانیکه شما سرعتتان را افزایش دهید . اگر شما 3 تکنیک دیگر و همچنین سرعت را اضافه نمایید می توانید با یک حریف بسیار بزرگتر از خودتان روبرو شده و با قدرت برابر به او مشت بزنید . هرچه سریعتر بتوانید مشتتان را پرتاب کنید نیروی بدون فکر کمتری همراه آن خواهد بود و قوانین فیزیک همه چیز را برای شما کنترل می نماید .
  6- برای قدرت مشت زنی بینهایت با " ماکی وارا " تمرین کنید . تمرین با "ماکی وارا " قدرت مشت زنی شما را افزایش می دهد و همزمان موجب سفت شدن دستانتان می شود . " ماکی وارا" صدها سال است که در هنرهای رزمی (عمدتا ژاپن) مورد استفاده قرار می گیرد .
  [​IMG]
  7- قدرت مشت زنی زمانیکه تمام استخوانها منظم هستند در بالاترین حد ممکن است. شما بایست مشت را طوری قراردهید که با بقیه ی دست در یک خط راست قرار بگیرید . اگر مچ دستتان خم باشد قدرت مشت زنی شما کاهش می یابد زیرا شما قدرتی که از بازوی شماست دریافت نمی کنید .
  نکته آخر
  آموزش کاراته مشت زنی قدرتی ، منحصر به انگشتان نیست این مانند این است که بگوییم یادگیری پیانو برای ایجاد پینه بر روی انگشتان است . آموزش مشت زنی قدرتی درباره تقویت وضعیت قرار گیری بدن ، درک فاصله موثر ، توسعه ی تمرکز مناسب ، درک مکانیک بدن و توسعه ی قدرت واقعی مشت زنی است . از طریق این تمرین است که شما شروع به توسعه ی شگفت انگیز بدن ، فکر و هماهنگی تنفسی می کنید .
   
  2 نفر از این پست تشکر کرده اند.