1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

آشنایی با Make Human

شروع موضوع توسط minaaa ‏14/2/14 در انجمن گرافیک

 1. کاربر ارزشمند

  تاریخ عضویت:
  ‏9/12/10
  ارسال ها:
  19,869
  تشکر شده:
  6,410
  امتیاز دستاورد:
  113
  از مهمترین عناصر یک انیمیشن سه بعدی کاراکترهای آن می باشد. ساخت کاراکتر همیشه به عنوان یکی از سخت ترین بخش های مدلسازی شناخته می شود که زمان بسیار زیادی را نیزبرای تولید طلب می کند. [​IMG]
  تصور کنید که نرم افزاری را در اختیار داشته باشید که با آن در چند دقیقه میتوانید یک مدل سه بعدی کامل از بدن انسان را ایجاد نمایید. شما کافی است که مشخص کنید کاراکتر شما زن است یا مرد، چند ساله است، چاق یا لاغر و ... سپس میتوانید به راحتی و بدون کوچکترین زحمتی یک کاراکتر کامل با جزییات بسیار بالا در اختیار داشته باشید.
  [​IMG]

  اگر هم بخواهید میتوانید با نرم افزارهای خود ویرایش های نهایی را برای آن انجام دهید. در یک کلام،Make Human عالی است، نه فقط به خاطر کارایی هایش، بکله به این دلیل که Make Human کاملا رایگان است چه برای تست و چه برای انجام پروژه های تجاری.
  [​IMG]

  خوب اجازه دهید این نرم افزار را بیشتر بررسی کنیم. مساله اینجاست که شما به یک مدل سه بعدی انسان برای شخصیت انیمیشن یا فیلم خود نیاز دارید و میخواهید این مدل کاملا Photorealistic باشد. در اینجا پروژه Make Human که یک پروژه متن باز می باشد می تواند به شما کمک کند. زمانی که از پروژه های متن باز یا Open Source یاد می شود این نکته را باید در نظر گرفت که شما نیز میتوانید نیازمندیهای خود را به این سیستم اضافه نمایید.
  [​IMG]

  Make Human پارامترهای بسیار زیادی برای ساخت مدل انسان دارد. اجازه دهید از ساخت بدن شروع کنیم. شما با استفاده از پارامترهای اولیه، می توانید خصوصیات اصلی بدن را تعیین کنیم. Gender , Age , Tone , Weight , Height , African , Asian , Caucasian و ... بخش هایی هستند که میتوانید خصوصیات اولیه را برای یک مدل تعیین کنید.
  [​IMG]

  شما میتوانید با تغییر پارامتر Age به راحتی یک مدل کودک، جوان، میانسال و یا پیر را شبیه سازی کنید. جزییات نیز آنقدر هستند که شما را راضی نگه دارد. هر جایی هم که به جزییات بیشتر نیاز داشتید میتوانید از دیگر ویرایشگرها برای اینکار استفاده نمایید.
  [​IMG]

  بعد از ویرایش اولیه مدل کلی بدن میتوانید به سراغ سر کاراکتر بروید. Head در Make Human بسیار کامل و دقیق خواهد بود. توجه داشته باشید که در این نرم افزار برای هر قسمت از بدن پارامترهای جداگانه ای در نظر گرفته شده است.
  [​IMG]

  به عنوان مثال میتوانید بخش های Head , Head shape , Neck , Eyes , Nose , Nose size , Mouth , Mouth Size , Ears , Chin , Cheek و ... را با دهها پارامتر تغییر دهید. به عنوان مثال در بخش Head می توانید میزان گرد بودن و بیضی بودن سر، فرم سر، ساختار سر های مستطیلی، چانه، و ... را به دقت کنترل کنید. کافی است کمی زمان برای کار خود در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که ساخت مدل انسان در Make Human چقدر دقیق خواهد بود.
  [​IMG]

  بعد از ویرایش سر به سراغ تنه و پاها خواهیم رفت. همانطور که انتظار دارید پارامترهای این بخش نیز بسیار کامل است. کنترل بخش های پایینی بدن در گروه های Totso , Hip, stomach, buttocks , pelvis در اختیار شما خواهد بود. شما میتوانید با استفاده از دهها پارامتر در هر بخش، کنترل دقیقی بروی مدل خود داشته باشید. مثلا میتوانید شکم کاراکتر را چاق یا لاغر یا تو رفته طراحی کنید، بدن تنومند یا لاغر اندامی را طراحی کرده و در یک کلام به صورت کامل طرح مورد نظرتان را ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که هدف Make Human طراحی یک مدل Photo realistic می باشد و تمام تلاش خود را برای کمک به شما خواهد کرد.
  [​IMG]

  بعد از آن نوبت به پاها و دست ها خواهد رسید. حقیقتا انگشتان و جزییات دست و پا در این نرم افزار قانع کنند می باشد. کافی است که پارامترها را یکی بعد از دیگری به دقت تکمیل کنید تا دقیقا مدل مورد نظرتان بدست آید. بعد از پاها و دست ها، مدل شما به صورت کلی آماده شده و میتوانید به نرم افزار مورد نظر خود انتقال دهید.
  [​IMG]

  اما کار Make Human هنوز تمام نشده است. شما میتوانید برای مدلهای خود لباس و مو در نظر بگیرید. در بخش Cloth میتوانید اواع لباس های را برای مدل خود انتخاب کنید.انواع لباس ، کفش ، شلوار و ... در اختیار شما می باشد و میتوانید مدلهای مورد نظرتان را نیز به مجموعه Make Human اضافه نمایید. با اتصال به سایت سازنده، نرم افزار میتواند مدلهای جدید رایگان را نیز در اختیار شما قرار دهد.
  [​IMG]

  بعد از انتخاب مدل لباس مناسب نوبت به بخش هیجان انگیز Make Human یعنی ساخت Hair می رسد. Hair ها به دو صورت High poly و Low Poly در اختیار شما خواهد بود که نتیجه ای بسیار بیشتر از حد انتظار را خواهد داشت. در انتها نیز بعد از تکمیل مدل خود میتوانید Pose های متنوعی را برای کاراکتر خود انتخاب کرده و به آن نسبت دهید.مطمئن باشید که استفاده از Make Human یکی از ابزارهای بسیار مفید برای شما خواهد بود البته فراموش نکنید که این نرم افزار کاملا رایگان است.

  [​IMG]