1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

12 روبات بظاهر دوست‌داشتنی که یک روز قاتلمان خواهند شد

شروع موضوع توسط Mohammad ‏27/5/15 در انجمن هوش مصنوعی

 1. مدیریت سایت عضو کادر مدیریت مدیر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏11/11/10
  ارسال ها:
  13,525
  تشکر شده:
  13,461
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  مهندسی صنایع غذایی
  روبات‌ها به هر شکلی که باشند، هدف تولیدشان کمک به بشریت بوده است، اما از حق که نگذریم گاهی اوقات هم ترسناکند. حتما روبات‌های انسان نما را دیده‌اید. گاهی اوقات حتی نمی‌توان تصور کرد که یکی از آنها کنارمان زندگی کند یا به جای فروشنده در مغازه‌ای به خریداران مشاوره بدهد و کالا بفروشد.

  همین روبات‌ها سوژه خیلی از فیلم‌های علمی تخیلی هالیوود بوده‌اند. سوژه‌هایی که اکثرا داستان چندان دوستانه و خوشایندی نداشتند و در آخر روباتهایی را که توسط خود بشر ساخته شده بودند، دشمن و قاتل او نشان دادند. شما نظرتان چیست؟ آیا فکر می‌کنید این مخلوق بشر روزی روبروی خالقش خواهد ایستاد؟ همزمان که به پاسخ این پرسش فکر می‌کنید، با مقاله زیر هم همراه شوید و به تماشای 12 روباتی که احتمالا روزی قاتل ما خواهند شد، بنشینید.

  توماتان

  [​IMG]

  توماتان یک روبات پوشیدنی است که برای تغذیه دوندگان طراحی شده است. این روبات محصول شرکت آبمیوه سازی کاگومه است و می‌تواند در هر بار 6 گوجه را حمل کند، اما اینکه چرا باید هنگام دویدن گوجه بخوریم، پرسشی است که پاسخش مشخص نیست!

  دیگو سن

  [​IMG]

  دیگو ساخت شرکت هنسون روباتیکس است و برای بررسی و تحقیق روی رشد شناختی طراحی شده است. کار این روبات بیرون کشیدن کنترلرهای اجتماعی زیرینی است که توسط اطفال استفاده می‌شود.

  آنا کوندا

  [​IMG]

  آنا یک آتش نشان کوچک است. این روبات برای رفتن به مکان‌های خطرناکی که آتش نشان انسان قادر به دسترسی به آن نیست، طراحی شده و می‌تواند از پله‌ها بالا برود و دیوارها را بشکند.

  روبو کیو

  [​IMG]

  روبو کیو یک روبات جستجو و نجات است که برای آتش‌نشانی توکیو کار می‌کند. او به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند افراد آسیب دیده را به مانند جارو برقی از محیط‌های خطرناک به درون خودش بکشد. ترسناک است نه؟

  تمسوک T-34 روبات حراست

  [​IMG]

  تمسوک T-34 می‌تواند با سنسورهای حرارتی که روی بدنه‌اش جای گرفته‌اند، مجرمان را تشخیص داده و برای پشتیبانی و اینکه آیا باید فرد مورد نظر را درون تارش گیر بی‌اندازد یا نه، تماس بگیرد.

  ریم بی

  [​IMG]

  ریم بی ساخت شرکت پال تکنولوژی است و برای سرویس دهی و صحبت با افراد طراحی شده است.

  روبو گو گو

  [​IMG]

  او یک روبات رقصنده است و مردم را در رستوران شینجوکو در ژاپن سرگرم می‌کند.

  ریبا

  [​IMG]

  ریبا یک روبات مهربان است که به افراد سالمند کمک می‌کند. او می‌تواند آنها را روی ویلچر یا تخت گذاشته و بر دارد.

  توپیو

  [​IMG]

  توپیو فقط اهل پینگ پنگ است. او با استفاده از حرکت‌ها، دائما در حال پیشرفت و ارتقای مهارتهایش است.

  تیاگو

  [​IMG]

  تیاگو از اینکه کمک حالتان باشد خوشحال می‌شود، او با قدرت زیادش می‌تواند اجسام را بلند کرده و حرکت دهد و برای محیطهای تحقیقاتی خوب باشد.

  HRP-2 Promet

  [​IMG]

  این روبات یک مدل تحقیقاتی برای پروژه ساخت روباتهای انسان نمایی است که بتوانند از سطوح غیر هم سطح عبور کند، اگر افتادند پا شوند و به طور کل از پس تمام رفتارهای تعاملی که بشر انجام می‌دهد بر بی‌آیند.

  والکای ریه

  [​IMG]

  اگرهمه چیز برای این روبات خوب پیش رود، او می‌تواند به مریخ برود و نقش یک آواتار انسانی را ایفا کند. والکای ریه ساخته ناسا است و نامش برگرفته از بانوان افسانه‌ای است که برای زنده بودن و نبودن افراد تصمیم می‌گرفتند.

  منبع: آی تی رسان
   
  AftabGardoon، AMU SINa، M!TRA و 3 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.