1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

ثبت شرکت خارجی

شروع موضوع توسط sabttehran ‏15/7/15 در انجمن علوم انسانی

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏14/7/14
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  3
  در سالهای گذشته افراد خارجی نمی توانستند، شرکت با ۱۰۰% سهام در ایران ثبت کنند فقط می توانستند طبق قوانین ۴۹% میزان سهام یک شرکت را دارا باشند. با توجه به گسترش روابط تجاری و بین المللی این محدودیت برداشته شد و در منطقه آزاد کیش یک شرکت ۱۰۰% خارجی قابل ثبت می باشد و در تهران شرکت با میزان سهام ۹۹% خارجی و ۱% ایرانی قابل ثبت می باشد.

  در حال حاضر امکان ثبت با شرایط فوق فقط مختص به تهران و منطقه آزاد کیش می باشد.

  مطابق قانون مصوب ۱۵ خرداد سال ۱۳۱۰ قانون ثبت شرکت ها و ماده ۳ قانون ثبت شرکت ها هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند در ایران شعبه یا نمایندگی داشته باشد تا به امور تجاری یا صنعتی یا مالی در ایران بپردازد، ابندا باید در مملکت اصلی خود به شکل کاملا قانونی شناخته شده باشد و سپس در اداره ثبت اسناد تهرا ن به ثبت رسیده باشد.

  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای عدم دخالت کشورهای بیگانه در چپاول امور مالی، اصل ۸۱ قانون اساسی نوشته شد: ” دادن امتیاز تشکیل شرکت ها و موسسه در امور تجاری و صنعتی وکشاورزی و معادن و خدمات به خارجیان مطلقا ممنوع است”.

  اما این قانون باعث اشکالاتی گردید. زیرا کشورهای دیگر برای رونق بخشیدن به عرصه تولیدات خود محتاج به مساعدت سایر کشورها می باشند.

  برای این منظور اداده ثبت شرکت ها فقط زمانی یک شرکت خارجی را ثبت می کنند ( ثبت شعبه یا نمایندگی) که قبلا در یکی از ادارات یا نهاد های دولتی قرارداد منعقد کرده باشد و فقط شرکت های خارجی که طرف قرداد با ایران هستند را می توانند در ایران ثبت کند.

  برای این منظور مدارک زیر لازم است:

  • اظهار نامه ثبت
  • اساسنامه شرکت
  • اختیارنامه نماینده عمده شرکت در ایران ( در صورتی که شرکت خارجی، دارای چند نماینده مستقل در ایران است، اختیارنامه هر یک از آنها لازم می باشد).

  منبع :
  ثبت شرکت خارجی
  ثبت شرکت ثبت تهران
  sabttehran.com

  __________________________
  لینک های مرتبط


  اقامتگاه شرکت

  جرایم تخلفات شماره اقتصادی

  اشکال تصمیم گیری مجمع
  تقاضا و ثبت علایم تجاری

  نقاط ضعف شرکت با مسئولیت محدود