1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

اصول طراحی برج خنک کننده

شروع موضوع توسط Mr Perfect ‏18/7/15 در انجمن مهندسی شیمی

 1. کاربر فوق حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏23/6/15
  ارسال ها:
  4,497
  تشکر شده:
  6,069
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  Engineering Management
  در اکثر خارخانه های کوچک و بزرگ یکی از اساسی ترین و مهم ترین دستگاه ها را می توان انواع برج های خنک کننده نام برد.برج های خنک کننده علاوه بر آب به منظور خنک کردن سیالاتی دیگر در صورت لزوم موزد استفاده واقع می شوند.با توجه به این که برج های خنک کننده معمولا حجیم می باشند و به علت پاشیدن آب به محیط اطراف خود آن ها را معمولا در انتهای فرایند نصب می کنند.

  برای ساخت برج تکنولوژی بالایی نیاز نیست همان طور که در ایران در حال حاضر ساخت این برج ها در حد وسیعی صورت می گیرد.برج ها با توجه به شرایط فیزیکی و شیمیایی خاص خود دچار مشکلاتی می شوند ولی معمولا زمانی که لازم است تا مشکلات، برج ها را از کار بیندازد طولانی است.

  برج خنک کننده دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیع تماس آب با هوا تبخیر را آسان می کند و باعث خنک شدن سریع آب می گردد.عمل خنک شدن در اثر از دست دادن گرمای نهان تبخیر انجام می شود در حالی که مقدار کمی از آب تبخیر می شود و باعث خنک شدن آب می شود…  مشاهده بخش اول
  مشاهده بخش دوم
  مشاهده بخش سوم
  مشاهده بخش چهارم


  منبع:انجمن مهندسی شیمی
   
  سایه از این پست تشکر کرده است.
 2. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏23/12/15
  ارسال ها:
  6
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  8
  جنسیت:
  زن
  جلبک ها در برج خنک کن

  میکروارگانیسم ها که یک توده لجن در برج خنک کن به وجود می آورند، میکروب های رایج درخاک، آب و هوا هستند. این میکروب ها ممکن است از طریق ترکیب آب وارد برج خنک کن شوند. تعداد این میکروارگانیسم ها در منابع آبی تازه کم و در فاضلاب ها در تعداد زیاد هستند. مقدار قابل توجهی از این میکروارگانیسم ها نیز از طریق هوای وارد شده به برج خنک کن منتقل می شوند. فرآیند نشت و ترشح نیز به ورود میکروارگانیسم ها به برج خنک کن کمک می کند.


  جلبک ها موجودات فتوسنتز کننده هستند. جلبک های سبز و سبز آبی در برج خنک کن بسیار رواج دارند. لازم به ذکر است که امروزه جلبک های سبز آبی در رده باکتری ها طبقه بندی می شوند و سیانو باکتری نامیده می شوند. انواع مختلف جلبک مستعد رشد سبز هستند که صفحه نمایش ها و عرشه های توزیع را مسدود می کنند. رسوب شدید جلبک در برج خنک کن در نهایت می تواند منجر به جریان نامتعادل آب و کاهش بهره وری برج خنک کن شود. دیاتومها (جلبک احاطه شده در یک دیواره سلولی silicaceous) ممکن حضور داشته باشند اما به طور کلی نقش خاصی در مشکلات برج خنک کن ایفا نمی کنند.
   
  سایه های بیداری از این پست تشکر کرده است.
 3. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏21/7/18
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  در حال حاضر علوم مرتبط با برج خنک کننده بسیار مهم هستند و کاربردی.

  ------------------------------------

  مهرتاش سپاهان فعال در زمینه تولید محصولات شیمیایی ویژه تصفیه و بهسازی آب

  https://bit.ly/2v0PYo3