1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

لباس ضد پهپادهای جاسوس طراحی شد

شروع موضوع توسط Mani ‏20/8/15 در انجمن مهندسی هوا فضا

 1. کاربر فوق حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏23/6/15
  ارسال ها:
  4,497
  تشکر شده:
  6,068
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  Engineering Management
  [​IMG]
  یک طراح نیویورکی، لباس کلاهدار ضد پهپاد از یک ماده متالیزه شده طراحی کرده که از قابلیت مقابله با دوربین‌های مادون قرمز مورد استفاده پهپادهای جاسوسی برای شناسایی مردم در سطح زمین برخوردار است.


  به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این فناوری بخشی از یک خط پوشش مخفی‌کننده فناوری پیشرفته بوده که می‌تواند دوربین‌ها را به اشتباه نداخته و علائم ردیابی را متوقف کند.

  همچنین در کنار این فناوری که اخیرا در لندن رونمایی شده، کیسه کوچکی برای حمل تلفن همراه وجود دارد که از پارچه باریک کننده جهت دفع علائم برخوردار بوده و پیگیری یا اختلال در کارکرد آن را برای مقامات مشکل می‌سازد.


  از دیگر طرح‌های محافظتی آدام هاروی، پیراهن با چاپ سپر پرتو ایکس به شکل قلب بوده که برای محافظت از قلب کاربر در برابر پرتو مضر ایکس طراحی شده است.

  هاروی اظهار کرد که قصد وی از این طرح‌ها، دامن زدن به بحث افزایش نظارت فراگیر در جامعه بوده است.

  سال گذشته مقامات فدرال در پی دادخواست آزادی اطلاعات توسط بنیاد مرز الکترونیکی مجبور به افشای وجود حداقل 63 مرکز فعال پهپاد در اطراف آمریکا شدند.

  این هواپیماهای بدون سرنشین، از موقعیت‌های 20 ایالت پرتاب شده و در سراسر آمریکا بطور مخفیانه پرواز می‌کنند.


  به گفته سازمان هواپیمایی فدرال، بیشتر این پهپادهای فعال متعلق به موسسات نظامی، سازمانهای اجرایی و تیمهای دیده بانی از مرزها هستند.


  هاروی در ابتدا به عنوان یک تمرین هنر مفهومی تحریک‌آمیز دست به ساخت این طرحها زد که از جمله آنها یک روسری ضد پهپاد نیز هست.


  با این وجود، به دلیل مواد پرهزینه بکار رفته در طراحی این پوشاک، بنظر نمی‌رسد که در آینده نزدیک وارد بازار محلی شود.  این طرحهای پوشش مخفی ضد نظارتی در لندن به نمایش درآمده‌اند.


  [​IMG]

  لباس ضد نظارت برای مخفی کردن کاربر در برابر جاسوسان آسمانی
   
  وضعیت سفید و GOM@TO از این پست تشکر کرده اند.