1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

دکوراسیون داخلی و طراحی آن

شروع موضوع توسط dorsaashrafi39 ‏15/11/15 در انجمن نقاشی و گرافیک

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏15/11/15
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  زن
  دکوراسیون داخلی و طراحی آن یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین کار‌ها در معماری داخلی فضاهای داخلی منازل و تمام محل‌هایی است که در معرض دید مستقیم افراد قرار دارند به صورتی که چگونگی چینش و رنگ بندی و استفاده از نور و سایه‌ها در جذاب نمودن فضای زندگی و افزودن بر گرمای خانواده و ایجاد آرامش و احساس راحتی و حتی یکپارچگی آن در تک تک اشخاصی که از این فضا‌ها استفاده می‌کنند اثر گذار است. زندگی ما سرشار از رنگ می‌باشد و ما با استفاده از انواع رنگ‌های گرم و شاد می‌توانیم محیط منزل و محل زندگی شخصی و کاری خودمان را با آن مفرح‌تر و شاد‌تر نماییم.

  [​IMG]

  در دکوراسیون داخلی، دکوراسیون پذیرایی مولفه‌ای است که در آغاز بایست مورد توجه بگیرد کارآیی و چگونگی به کارگیری محیط داخلی در این مولفه خود را نشان می‌دهد. یک چهار دیواری قادر است به منزله اتاق خواب، آشپزخانه، پذیرایی، یا دفتر کار فرد خاصی به منظور عملکرد معین قرار گیرد لازم می‌باشد با به کارگیری از فاکتورهایی نظیر نور‌پردازی و چینش مبلمان قسمت بندی شود تا کارکرد هر یک از فضا‌ها به دقت معلوم شود. شکل ظاهر و نظم وسایل می‌تواند مانند دیوار‌ها در یک محیط بزرگ منجر به گونه‌ای احاطه شود و مدل‌ها و طرح‌های ویژه‌ای از دکوراسیون داخلی را به اجرا در آورد. دکوراسیون داخلی پذیرایی یک مولفه تنها می‌تواند به وسیله فرم ابعاد و شکل‌اش محیط را دگرگون کند و محیط منطمی را به وجود آورد که در آن نور و الگو‌های تاریک و روشن منجر به جلب نظر در بخشی از محیط گردد و در عوض از اهمیت بقیه بخش‌ها کم گردد و بنابراین محیط به این وسیله قسمت بندی می‌شود. خواسته اصلی از پرداختن به دکوراسیون داخلی افزایش زیبا سازی فیزیکی و انسجام آن با حواس درونی آدمی است که جز با پافشاری بر رابطه‌هایی نظیر دخیل بودن در فضا‌ها و کارآیی با فرم و غیره و همینطور از طریق مولفه‌های همراه آن و در ارتباط با آن مانند رنگ و بافت و غیره امکان پذیر نیست. طراحی و دکوراسیون داخلی با استفاده از مولفه‌های بالا در جهت بهینه سازی محیط‌ها و رسیدن به عملکرد و کارکرد خوب و درخور به همراه زیبایی و معانی و معنا‌ها صورت می‌گیرد.


  [​IMG]
  معماری و دکوراسیون داخلی با به وجود آوردن دسته‌ای از امور لازم و غیرلازم و افزودنی‌ها و کاستی‌ها و جایگذاری فرم در مقابل فرم و فضای هندسه در مقابل طبیعت، درون در مقابل بیرون و همینطور نیرو و منطق مردانه از طرفی و حواس زنانه از طرف دیگر تلاش می‌کند ارتباط معنایی و فرمال مفهوم را در فضا ایجاد نماید. در حقیقت معماری و دکوراسیون داخلی از طریق این آمیزه قصد دارد به هدف‌های موردنظرش در طراحی فضا برسد. طراحی و دکوراسیون داخلی در به وجود آوردن محیطی مناسب و دلنشین در جهت استفاده تک تک افراد جامعه نقش اثرگذاری را ایفا می‌کند. فضای مطلوب به معنی فضایی است که آدمی در آن قادر است بدون فشارهای نا‌خواسته روانی پرورش یابد و رشد نماید و این تمایلات عقلانی و منطقی هر اجتماعی می‌باشد. پس هدف طراحی و دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل بهبود کارآیی فیزیکی و روانی و رسیدن به اصل‌های زیبا‌شناسی محیط‌های داخلی می‌باشد. در این بین، اصل‌هایی که در طراحی به منظور به وجود آوردن محیطی معمارانه لحاظ می‌شود.