محل تبلیغات شما سرور ایران

 1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

اعلام جنگ واتس آپ به تلگرام

شروع موضوع توسط jobilo ‏2/12/15 در انجمن برنامه و بازی

 1. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏1/12/15
  ارسال ها:
  32
  تشکر شده:
  61
  امتیاز دستاورد:
  18
  جنسیت:
  مرد
  وب سایت:
  با توجه به اطلاعات منتشر شده، شرکت «واتس‌اپ» (WhatsApp) هرگونه لینک که حاوی عبارت «Telegtam.me» باشد را مسدود کرده و کاربران نمی‌توانند لینک‌های برنامه‌ی تلگرام را در برنامه‌ی واتس‌اپ ارسال کنند.  برنامه‌‌ی واتس‌اپ امکان ارسال لینک‌های تلگرام را مسدود کرد.
  از روز گذشته بسیاری از کاربرانی که با برنامه‌‌های تلگرام و واتس‌اپ کار می‌کردند، متوجه شدند که دیگر نمی‌توانند لینک‌هایی که به‌برنامه‌‌ی تلگرام مربوط می‌شوند را در برنامه‌‌ ی پیام‌رسان واتس‌اپ ارسال کنند.
  کاربران با ارسال لینک‌های تلگرام در برنامه‌ی واتس‌اپ مشاهده می‌کنند که لینک ارسال شده به حالت متن در می‌آید و کاربران نمی‌توانند با لمس آن‌ها به صفحه‌ی مورد نظر در برنامه‌ی پیام‌رسان تلگرام بروند. همچنین کاربران نمی‌توانند متن‌هایی که لینک‌های تلگرام در آن‌ها وجود دارند را کپی و برای افراد دیگر ارسال کنند.
  فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده کنند. برای عضویت اینجا کلیک کنید.

  شرکت تلگرام گفته که از به وجود آمدن این مشکل باخبر است و احتمال داده که شرکت واتس‌اپ با عرضه‌ی بروزرسان جدید امکان دسترسی کاربران به تلگرام را مسدود کرده باشد. البته بروزرسان عرضه شده برای واتس‌اپ ورژن این برنامه‌ی پیام‌رسان را ارتقا نداده و کاربران همچنان با نسخه‌ی ۲٫۱۲٫۳۶۷ کار می‌کنند.
  همچنین مشخص شده که این بروزرسان به شکل کلی در اختیار کاربران قرار نگرفته و فعلا در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد.
  شرکت فیسبوک که در حال حاضر مالک واتس‌اپ به شمار می‌رود هم در گذشته امکان مسدود کردن لینک‌ها را در سایت خودش قرار داده بود. در سال ۲۰۱۰ امکان ارسال لینک‌های سایت Pirate Bay مسدود شد که این اقدام اعتراض کاربران را به همراه داشت.
  باید ببینیم در آینده رقابت تلگرام و واتس‌اپ به کجا می‌رسد. برنامه‌ی تلگرام روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود و واتس‌اپ هم دوست ندارد کاربران خودش را از دست بدهد. البته به نظر می‌رسد که شرکت تلگرام نگران این اقدام واتس‌اپ نیست و گفته که انتظار چنین اتفاقی را داشته است.
  دو شرکت واتس‌اپ و فیسبوک هنوز درباره‌ی این اقدام صحبت نکرده‌اند.

  ‌‌‌‌‌‌‌‌

  منبع: The Verge
   
  وضعیت سفید و سایه از این پست تشکر کرده اند.