1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

داکت اسپلیت ها

شروع موضوع توسط h.nik ‏9/10/16 در انجمن محصولات اینترنتی

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏9/10/16
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  داکت اسپلیت ها نوع خاصی از سیستم های تهویه است که دارای زیر ساخت های درونی می باشد و قبل از احداث ساختمان باید فضای آن در نظر گرفته شود. در این سیستم، یونیت ها به جای اینکه بر روی دیوار یا سقف به صورت رو کار نصب گردد درون سقف کاذب به صورت تو کار نصب می شوند.با توجه به High Static بودن داکت اسپلیت ها قابلیت تهویه متراژ بسیار بزرگتری نسبت به اسپلیت و کولرهای گازی را دارند. برای اجرای این سیستم نیازی نیست که کل فضای داخل واحد با سقف کاذب پوشانده شود در قسمت خروجی این دستگاهها نهایتا ۲۵ سانت در ارتفاع سقف فضا نیاز دارند تا قابل اجرا باشند. این ویژگی با توجه به توجیه اقتصادی آن سبب می شود مورد توجه سازندگان برج های مسکونی و تجاری قرار گیرد.داکت اسپیلت ها همانند کولر های گازی دارای انواع ساده و اینورتردار می باشند که نیاز برق مصرفی آنها تک فاز و در ظرفیت های بزرگتر سه فاز می باشند.تفاوت سیستم داکت اسپیلت با سیستم ترکیبی اسپیلت دیواری: می توان بجای استفاده از چندین پنل دیواری در یک واحد مسکونی یا اداری ، از یک هواساز مرکزی در پشت سقف کاذب استفاده کرد که بوسیله کانال تمامی اتاق ها و فضاهای مورد نیاز تهویه می شوند. برای استفاده از سیستم گرمایش بسیار قوی از کویل آب گرم استفاده میشود که از پکیج یا موتور خانه تامین می شود و سیستم رادیاتور حذف می شود و همچنین تا میزان ۳۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی می شود . همچنین در مقایسه با رادیاتور سرعت گرمایش فضای بالایی دارد .از مهمترین مزیت های داکت اسپیلت میتوان به فیلتر شدن هوا بر خلاف کولر های ابی سنتی ، مدیریت رطوبت مکان به وسیله کنترل درجه دما هر نقطه از مکان توسط دریچه های ترموستاتیک به صورت مستقل ، اشاره کرد .نحوه ی تهویه مطبوع سیستم : سرمایش و گرمایش در این سیستم توسط هواساز با مکش هوای داخلی انجام می پذیرد . عملکرد دستگاه داکت اسپیلت در حالت سرمایش دقیقاً مشابه سیستم های اسپیلت یا همان کولر های گازی می باشد . به این معنی که این دستگاه جهت تولید سرما با استفاده از سیکل تبرید گاز مبرد را با عبور از اجزا سیکل مانند کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط و اواپراتور و تغییر فاز مبرد هوای عبوری از روی کویل اواپراتور را سرد کرده و آنرا به تهویه شونده تحویل می دهد . بدیهی است که در این حالت منبع انرژی دستگاه برق می باشد . در حالت گرمایش دستگاه به کمک کویل تعبیه شده در دستگاه و جریان آب گرم عبوری از داخل کویل هوای عبوری از روی کویل را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل می دهد . در این حالت آب گرم عبوری از کویل توسط پکیج یا موتورخانه تأمین شده و منبع انرژی دستگاه گاز می باشد . در این حالت دستگاه مشابه فن کویل عمل می کند.

  ...................................................................................

  جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://www.sgset.com و همچنین سایت http://www.iranfoampack.com مراجعه شود.
   
 2. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏17/1/19
  ارسال ها:
  20
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  3
  علت باد گرم اسپلیت چیست؟

  نبودن گاز در اسپلیت:
  در صوتی که دستگاه با مشکل عدم وجود شارژ گاز نیز رو به رو شود باد خروجی آن گرم خواهد بود. در مواردی نیز ممکن است شارژ گاز اسپلیت به موقع انجام شده باشد اما نشتی گاز آن منجر به خالی شدن زودهنگام گاز اسپیلت شده و سبب می شود باد گرم از اسپلیت خارج شود. در صورت بروز این مشکل لازم است به واحد تعمیرات اسپلیت مراجعه کرده و سرویس های مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

  گرفتگی فیلتر هوا:
  یکی دیگر از دلایل باد گرم اسپلیت وجود آلودگی و کثیفی در فیلتر هوای اسپلیت می باشد. کثیفی فیلتر جلوی جریان هوا را گرفته و آن را با مشکل رو به رو می کند. این گرفتگی زمینه ی برفک زدن کویل های اسپلیت را ایجاد می کند که وجود این برفک ها نیز باعث مسدود شدن جریان هوا می شود. در صورت بروز این مشکل با تعویض فیلتر هوا این اختلال برطرف خواهد شد. عدم امکان جریان هوا یکی از مواردی است سبب باد گرم اسپیلت می شود.

  عدم سرویس به موقع :
  یکی از رایج ترین دلایل باد گرم اسپلیت عدم سرویس به موقع این دستگاه می باشد. اگر قطعات در زمان مورد نیاز تعویض یا تعمیر نشوند بر سایر بخش های دستگاه تاثیرگذار بوده و آن را دچار خرابی می کنند. وجود غبار بر روی قطعات نیز یکی از دلایل عدم کارکرد آن ها می باشد. سرویس به موقع کمک می کند تا از این اختلال جلوگیری شود.

  خرابی ترموستات:
  خرابی ولوم ترموستات کولر گازی نیز از دیگر دلایلی است که منجر به بروز این مشکل می شود. به دلیل وجود این مشکل دمایی که برای ترموستات تنظیم می شود اشتباه بوده و به همین علت اسپلیت باد گرم می زند. برای عیب یابی بهتر از اسپلیت بهتر است در قدم اول اتصالات ترموستات را بررسی کنید.

  خرابی کمپرسور:
  یکی دیگر از دلایل باد گرم اسپلیت خرابی کمپرسور کولر گازی می باشد که به علت هرز شدن پیچ پروانه ی این قطعه رخ می دهد. البته دلایل دیگری مثل خرابی رله ، جریان برق کم و .. نیز باعث باد گرم اسپلیت می شوند. در اغلب موارد امکان تعمیر کمپرسور درصد پایینی داشته و برای حفظ کارایی و کیفیت دستگاه این قطعه را تعویض می کنند. تعویض کمپرسور اسپلیت با یک مدل اورجینال کیفیت و کارایی دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

  سوختن فن:
  گردش هوا در اسپلیت توسط موتور فن و یا فن آن انجام می شود. در صورتی که این قطعه با اختلال رو به رو شده و یا اتصالات داخلی آن قطع شده باشد با مشکل باد گرم اسپلیت مواجه خواهید شد. در صورتی که مشکل از برق باشد با بهره مندی از تعمیرکار متخصص برطرف خواهد شد. در صورتی که خرابی به دلیل مشکل در موتور فن و یا سوختگی آن به وجود آمده باشد لازم است موتور فن توسط متخصصان تعویض شود. به یاد داشته باشید تنها استفاده از قطعه ی اورجینال کیفیت و کارایی اولیه را به دستگاه بر می گرداند.

  منبع: مرکز سخت افزار ایران
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏15/4/19 در 11:35 صبح