1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

بازرسی جرثقیل

شروع موضوع توسط mahsabk ‏26/4/17 در انجمن مهندسی مکانیک

 1. داره خودمونی میشه!

  تاریخ عضویت:
  ‏14/3/17
  ارسال ها:
  56
  تشکر شده:
  17
  امتیاز دستاورد:
  8
  جنسیت:
  زن
  جرثقیل ها در حال حاضر بخشی جدا نشدنی از صنعت ساخت و ساز می باشند امروزه جرثقیل ها در مواردی که نیروی انسانی قادر به انجام آن نیست برای جابجایی بارها و مواد و مصالح ساختمانی در برج های بلند نقش مهمی دارند و به دلیل تخصصی بودن نصب و راه اندازی آنها بحث ایمنی و بازرسی جرثقیل جز موارد فنی می باشد که تکنیسین ها و نیروی آموزش دیده خود را می طلبد.

  خدمات بازرسی جرثقیل سقفی، جرثقیل برجی، جرثقیل موبایل باید در سه مرحله به صورت بازرسي فني حين ساخت بازرسي فني حين نصب بازرسي فني دوره اي انجام شود و این تست و بازرسی جرثقیل باید طبق استاندارد های بین المللی انجام شود. شرکت نیک بینش کارن با اجرای بیش از ۵۰ پروژه بازرسی انواع جرثقیل ها با نیروهای متخصص و آموزش دیده یه صورت حرفه ای و قابل اعتماد با کیفیت جهانی را دارا است.

  اهمیت بازرسی جرثقیل
  جرثقیل ها با جابجایی اجسام سنگین کارها را آسان کرده و سرعت کار را بالا می برند. انواع جرثقیل ها مانند جرثقیل سقفی، جرثقیل موبایل(متحرک)، جرثقیل تاور( برجی) در محیط باز فعالیت کرده و قطعات الکتریکی و مکانیکی آنها بعد از مدتی کار مداوم و شرایط جوی دچار فرسودگی و یا خرابی می شوند و جان افراد را به خطر انداحته و خسارات جبران ناپذیری به وجود می آورند.

  لذا تست جرثقیل، بازرسی جرثقیل به خصوص بازرسی فنی جرثقیل توسط تکنیسین های ماهر می تواند از بروز حوادث جلوگیری کند. پس از بازرسی جرثقیل و قطعات و تجهیزات آنها در صورتی که دچار خوردگی یا شکستگی باشند یا نیاز به روغن کاری ،تعمیر و تعویض قطعات هیدرولیکی، مکانیکی و برقی داشته باشند باید تعمیر شوند. امروزه هیچ جرثقیلی نباید بدون دریافت گواهس یلامت جرثقیل از شرکت های معتبر شروع به کار نماید و شرکت کارن با داشتن مهندسین توانا و تکنیسین های ماهر و متخصص در زمینه ی بازرسی جرثقیل صدور گواهی سلامت جرثقیل را انجام می دهد.

  قطعات جرثقیل
  در تست و بازرسی فنی جرثقیل تمامی قطعات هیدرولیکی و برقی و مکانیکی طبق چک لیست مورد بازدید و بررسی قرار می گیرند. در صورتی که در یکی از این قطعات مشکل و نقصی وجود داشته باشد در کار کل سیستم جرثقیل خلل وارد می کند. مثلا در صورتی که سیستم برقی فرمان اپراتورجرثقیل را به بازوها دیر انتقال دهد کنترل جرثقیل را از دست اپراتور خارج کرده و زیان بار خواهد بود.

  سیستم هیدرولیکی جرثقیل شامل: اهرم های کنترل، پمپ های هیدرولیکی، هیدروموتورها، فیلترها، شیرهای کنترل، سیستم فرمان جرثقیل، تعلیق، توربین، گیربکس، جک های هیدرولیکی و … می باشد .

  سیستم برقی (الکتریکال) شامل: دینام، نشانگرهای آب، روغن، فشار، حرارت، سیستم حفاظتی(آنالوگ و دیجیتال)، سیستم روشنایی جرثقیل، سیستم پردازش اطلاعات (کامپیوتر، ECU – EUC)

  سیستم نگهدارنده شامل: هوک و قرقره ها دکل ،(تلسکوپی و یا بوم خشک)، جک ها، سیم بکسل، وایرهای مهاری

  سیستم مولد نیرو شامل: انواع دیزل های موجود که عهده دار تولید پاور اولیه می باشند.

  موارد بازرسی جرثقیل
  1. در واقع در بازرسی جرثقیل هایی مانند جرثقیل برجی یا سقفی باید پیش از خرید جرثقیل تاور کرین انجام شود تا کارشناسی فنی خرید در مورد کاربرد آن انجام شود و همچنین نوع جرثقیل و برند و کیفیت آن مورد تایید قرار گیرد
  2. . بازرسی جرثقیل به صورت فنی و تکنیکال قبل از نصب تاور کرین جهت حصول اطمینان از صحت کامل تمامی بخش ها انجام می شود
  3. بازرسی جرثقیل در هنگام نصب و نظارت بر امور کار پیمانکاران و اپراتور جرثقیل، نصاب جرثقیل ، سرویس کار جرثقیل و …
  علاه بر این ایمنی بک جرثقیل نیاز به یک برنامه منظم و مداوم بازرسی جرثقیل دارد و همچنین سوابق تعمیرات جرثقیل باید در آرشیوی نگهداری شود. شرکت بازرسی فنی جرثقیل با تایید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد باید به صورت بازدید چشمی ، سلامت دستگاه های دیجیتال را انجام دهد.از جمله موارد بازرسی جرثقیل شامل موارد زیر است:

  • هماهنگی عملکرد و کنترل سرعت اجزا مختلف جرثقیل
  • کنترل های عملیاتی و اضطراری جرثقیل، تجهیزات جرثقیل، نشانگرها و قفل های ایمنی
  • روغن کاری قسمت های متحرک، بازرسی از اجزای فیلتر روغن و سطح مایعات جرثقیل
  • کنترل محور ها و گیربکس های مربوطه
  • کنترل کلیه بلبرینگ های محورها
  • کنترل سیم بکسل و وینچ جرثقیل
  • کنترل استراکچر، ریل ها، جوش ریل ها و کلیه اتصالات
  • کنترل هوک و اتصالات متصل به ان
  • کنترل تابلو اصلی دستگاه، وینچ، سنسورهای دستگاه و HAND WHEEL
  • تست ضخامت سنجی سازه های فلزی جرثقیل های سقفی ورق وبدنه
  • تست ترک وخطوط جوش
  شرکت بازرسی نیک بینش کارن
  شرکت نیک بینش کارن علاوه بر تخصص خود در زمینه ی تست جرثقیل، بازرسی جرثقیل ، صدور گواهی سلامت جرثقیل در زمینه ی بازرسی آسانسور، تست آسانسور، بازرسی فنی آسانسور، صدور گواهی سلامت آسانسور، بازرسی لیفتراک، تست لیفتراک، صدور گواهی سلامت لیفتراک، بازرسی دیگ بخار، تست مخازن تحت فشار، تست دیگ آب داغ، تست هیدرواستاتیک دیگ بخار، تست ضخامت سنجی دیگ بخار، اجرای چاه ارت، همبندی چاه ارت خدمات تخصصی و قابل اطمینانی را ارائه می دهد سابقه درخشان این شرکت گویای تضمین کیفیت می باشد.