1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

آیا خرید رولزرویس فانتوم دست دوم عاقلانه است؟

شروع موضوع توسط *Melika* ‏7/8/18 در انجمن خودرو

 1. [​IMG]


  به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)
  از نظر شما خرید یک دستگاه رولزوریس فانتوم ۲۰۰۵ البته با قیمت ۸۰ هزار دلار کار عاقلانه ای هست؟ این قیمت نصف بهای یک ب ام و M۷۶۰i جدید بوده و برای یک خودروی ۱۳ ساله که در شرایط کلی خوبی به سر می برد قیمت نسبتاً مناسبی محسوب می شود. اما برخی هم ممکن است به گزینه های لوکس امروزی نو با این قیمت بیاندیشند و حتی چیز زیادتری هم نصیبشان شود.

  آیا ما گفتیم شرایط خوب؟! اوه ببخشید! در واقع این خودرو مشکلات زیادی داشته و در چند هفته ای که از خرید خودرو گذشته مالک جدید کم کم با مشکلات ریز و درشت فانتوم آشنا شده است. خیلی به حال این خریدار غصه نخورید زیرا او دقیقاً می دانست که با خرید ارزان ترین فانتوم فروشی در آمریکا با چه مواردی روبرو خواهد شد.

  خب بیایید به مشکلات این خودرو بپردازیم. اولین مشکل اینکه یک کد خطای سیستم تعلیق روی داشبورد دیده می شود. آیا این مشکل از پمپ است یا حسگر؟ قطعاً تست دیاگ فانتوم این موضوع را نشان خواهد داد. مشکل دیگر نیز به شیشه برقی های جلو و همچنین صفحه نمایش سیستم ناوبری مربوط می شود. اوه سانروف هم کار نمی کند!

  این مشکلات در بخش بدنه ادامه یافته و یک تکه از تریم سمت چپ کاپوت به طرز بسیار بدی به دیگر بخش چسبانده شده است. رینگ های ۲۱ اینچی زیبای فانتوم اکثر پوشش کرومی خود را از دست داده و خراشیده شده است اما رینگ های جدید نیز هزینه ی بالایی دارند.


  [​IMG]  اما مشکلات فانتوم همین جا خاتمه نمی یابند. باید گفت چترهای مشهور رولزرویس که درون درب های عقب قرار داشته اند هم اکنون موجود نبوده و هر جفت آن ۹۰۰ دلار قیمت دارد. همچنین خراشی روی سپر عقب افتاده که البته چیز جدی ای نیست.


  [​IMG]  بررسی سریع اسکنر کد خطا نشان می دهد که مشکلی در CD پلیر و ماژول کنترل درب مسافر وجود دارد. خوشبختانه همه چیز در پیشرانه نسبتاً خوب بوده و تنها چند قطره روغن ریزی از آن به چشم می خورد.