1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

چند نکته مهم در مورد الکسا

شروع موضوع توسط mojnpco ‏10/2/19 در انجمن بازارچه انجمن

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏8/1/19
  ارسال ها:
  2
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  زن
  چند نکته مهم در مورد الکسا
  اگر در زمینه طراحی سایت فعالیت دارید و یا اینکه قصد ورود به دنیای طراحی وب سایت را دارید مفاهیم و ابزارهایی وجود دارند که باید با آنها آشنایی پیدا کنید. یکی از این ابزارها که اهمیت بسیار زیادی دارد و در واقع یک آنالیزور سایت می باشد الکسا Alexa نام دارد. الکسا بخش های مختلفی دارد که مهم ترین بخش آن رتبه ملی و جهانی می باشد که به سایت شما می دهد. هر چند بنا به دلایلی نباید به صورت کامل و صد درصدی به این سایت و رتبه های آن اعتماد کرد و رتبه بهتر در آن همیشه به معنای پُر مخاطب تر بودن نیست اما در حال حاظر جایگزین بهتری برای الکسا وجود ندارد و با وجود تمامی انتقاداتی که به آن وارد است کماکان به عنوان بهترین ابزار در نوع خود مطرح است.

  [​IMG]
  نقدهای الکسا در طراحی سایت
  همانگونه که اشاره کردیم کارشناسان طراحی سایت در مورد الکسا نقدهایی را مطرح می کنند و معتقدند که به دلایلی نتایج آن در برخی موارد می تواند جای شک و تردید داشته باشد و تجربه ما نشان می دهد که با راههایی غیر از بازدید طبیعی کاربران از سایت نیز می تواند به صورت قابل توجهی رتبه سایت در الکسا را بالا بُرد. برای مثال استفاده از سایت هایی که ترافیک غیر واقعی به سمت سایت هدایت می کنند می تواند روزانه هزاران بازدید در الکسا برای سایت شما داشته باشد اما همانگونه که مشخص است این کار تأثیری بر شُهرت برند و یا فروش کالای شما نخواهد گذاش و امکان پنالتی شدن سایت شما را نیز بالا می برد. بنابراین اکیداً توصیه می کنیم استفاده از این بازدیدهای غیر واقعی را از ذهن خود بیرون کنید.

  [​IMG]
  تعریف الکسا Alexa
  شاید این تعریف برای کسانی که قبلا از الکسا به دفعات زیاد استفاده کرده و با آن آشنایی دارند بسیار ساده باشد اما طبیعتاً شخصی که تازه با الکسا آشنا شده است، باید به صورت پایه و اصولی با نرم افزارها آشنایی پیدا کند و حتی دلایل شکل گیری ابزارهای آنالیز در طراحی سایت و تغییراتی که در طول سال های فعالیت داشته اند را بدانند تا بتوانند به خوبی از آن سایت استفاده کنند و به عبارت دیگر باید فلسفه وجودی ابزار مختلف در طراحی سایت و کارکرد آنها و نحوه کار با آنها را اطلاع داشته باشند. در مقاله آتی شما را با روش های افزایش رتبه الکسا و چگونگی پیدایش و تغییرات Alexa آشنا خواهیم کرد.

  ساخت سایت وردپرس طراحی وب در نونگار ساخت سایت تبلیغات اینترنتی