1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

فرمول ۱ بحرین ۲۰۱۹:شکست تلخ فراری

شروع موضوع توسط M!LAD ‏1/4/19 در انجمن سایر ورزش ها

 1. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏15/2/19
  ارسال ها:
  647
  تشکر شده:
  2,590
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  دانشجوی ارشد ترافیک
  چارلز لکلرک می‌رفت تا بزرگ‌ترین واقعه زندگی خود را در اولین فصل حضورش در تیم فراری رقم بزند. این راننده جوان برای نخستین بار توانسته بود پول پوزیشن را نیز در کارنامه خود وارد کند و جلوتر از رانندگان نامداری چون لوئیس همیلتون و هم‌تیمی‌اش سباستین فتل مسابقه را آغاز نماید. اما پایان این داستان برای او همین قدر شیرین نبود و به تلخی گرایید.

  [​IMG]
  تیم فراری برخلاف مسابقه نخست در استرالیا در تعیین خط بسیار امیدوارانه ظاهر شد و دو راننده این تیم خط اول و دوم را به دست آوردند. نکته جالب اینکه لکلرک جوان که این فصل جانشین رایکونن شده جلوتر از فتل که در ظاهر راننده نخست تیم است قرار گرفت.

  [​IMG]
  هرچند استارت مسابقه برای لکلرک چندان جالب از آب درنیامد و فتل و بوتاس از او عبور کردند اما جنگندگی او و ثبت تایم‌های بسیار سریع پیست باعث شد تا مجدداً به پیشتاز مسابقه تبدیل شود. از سویی رقابت بین فتل و همیلتون هم در پشت سر لکلرک جالب بود ابتدا فتل توانست از همیلتون سبقت بگیرد. پیت استاپ دو راننده هم تغییری در جایگاه آن‌ها وارد نکرد اما سرانجام سرعت بالای همیلتون و سبقت‌گیری او فتل را جا گذاشت و البته با اسپین این راننده فراری هم همراه شد. خودروی فراری فتل بدون برخوردی در این صحنه دچار نقص شد و باله جلوی آن کنده شد و به زیر ماشین رفت. این موضوع باعث شد تا فتل ناچار به پیت رفته و باله جدیدی را نصب کند.

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]


  تیم فراری با از دست دادن امید خود از جانب فتل، کسب سکوی نخست لکلرک را انتظار می‌کشید اما تراژدی این داستان برای فراری با نقص فنی موتور خودروی لکلرک در چند دور پایانی مسابقه کامل شد. در زمانی که لکلرک به‌خوبی پیشتاز مسابقه بود و انتظار می‌رفت تا اولین قهرمانی خود را جشن بگیرد، ظاهراً توربوی موتور او از کار افتاد و با از دست دادن توان، رانندگان مرسدس، یکی پس از دیگری از او سبقت گرفتند. البته بدشانسی لکلرک می‌توانست از این هم بیشتر شود و او حتی با رتبه‌ای به‌مراتب بدتر مسابقه را تمام کند اما حادثه برای تیم رنو و خروج هر دو خودروی این تیم در دورهای پایانی با ورود سیفتی کار به مسابقه همراه شد و پایان مسابقه نیز پشت سر خودروی ایمنی این فرصت را برای لکلرک فراهم ساخت تا لااقل سکوی سوم این مسابقه را از دست ندهد.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
  این مسابقه نشان داد که انتخاب چارلز لکلرک جوان به‌جای کیمی رایکونن با‌سابقه در تیم فراری، تصمیمی صحیح بوده و آینده‌ای درخشان را برای او می‌توان انتظار داشت. او سریع‌ترین راننده این مسابقه بود و عنوان بهترین راننده این مسابقه را نیز با 50.23 درصد آرا از تماشاگران بدست آورد. همچنین اگر تیم فراری بتواند قابلیت اطمینان خودروهای خود را بهبود بخشد پیروزی‌های بیشتر و رقابت نزدیک‌تری را از آنها شاهد خواهیم بود.

  [​IMG]