1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

تعویض کمپرسور کولرگازی ال جی

شروع موضوع توسط repair-service ‏15/4/19 در انجمن خانه و خانواده

 1. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏17/1/19
  ارسال ها:
  22
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  3
  کمپرسور جز ثابت غالب تجهیزات خانگی‌ نظیر جاروبرقی، یخچال، فریزر، کولر گازی و … است. کمپرسورهای تعبیه شده در این وسایل، در واقع قلب تپنده‌ای هستند که در صورت خرابی، عملکرد کل دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به عبارتی دیگر در صورت خرابی کمپرسور، دستگاه عملاً بدل به ابزاری بی‌مصرف خواهد شد و توانایی ارائه سرویس را نخواهد داشت. توصیه می‌شود در صورت بروز خرابی کمپرسور کولرگازی ال جی، بلافاصله با کارشناسان یکی از مراکز استاندارد در حوزه تعمیر کولرگازی تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به تعویض کمپرسور کولرگازی را ثبت نمایید.

  [​IMG]

  نشانه‌های خرابی کمپرسور کولرگازی ال جی

  از آنجا که کمپرسور کولرگازی ال جی، قطعه‌ای گران است، توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض کمپرسور کولرگازی ال جی، از خرابی آن اطمینان حاصل کنید. کسب اطمینان از خرابی این دستگاه، جز با طی صحیح روند عیب‌یابی و توجه به نشانه‌های خرابی این محصول امکانپذیر نیست. از همین رو، در بخش زیر برخی از شایع‌ترین نشانه‌های خرابی کمپرسور کولرگازی ال جی ذکر شده است. در صورت مشاهده نشانه‌های زیر، بلافاصله با یکی از کارشناسان مرکز تعمیرات کولرگازی ال جی تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر کولر گازی و تعویض کمپرسور کولر گازی ال جی را ثبت نمایید.
  • پریدن فیوز: در صورتی که پس از روشن کردن کولرگازی و شروع به کار فن داخلی، کار کردن کمپرسور، به اصطلاح سبب پریدن فیوز می‌گردد.
  • روشن شدن فن بیرونی و کار نکردن کمپرسور: در صورتی که فن بیرونی دستگاه، یعنی فن یونیت خارجی اسپلیت روشن می‌شود اما کمپرسور کولر کار نمی‌کند احتمالا نیاز است تا تعویض کمپرسور کولرگازی ال جی انجام شود.
  • عدم تولید سرمایش کافی: در صورتی که از میزان گاز کولر گازی و محل نصب آن (که مثلاً یک کولر گازی ۱۲ هزار برای یک ساختمان ۱۰۰ متری نصب نشده باشد) اطمینان دارید اما کولرگازی هوای سرد کافی تولید نمی‌کند احتمالاً نیاز است تا جهت تعویض کمپرسور کولرگازی ال جی دست به کار شوید.
  در صورت بروز چنین مشکلاتی باید قبل از تست کمپرسور قطعات سر راه کمپرسور تست شود و درنهایت اقدام به تست و تعویض کمپرسور کنید. در صورت مشاهده موارد فوق می‌بایست درستی برق ترمینال کندانسور چک شود. در صورتی که برق ترمینال کندانسور به درستی تأمین می‌شود می‌بایست در کنتاکتور تست گردد و از انتقال جریان به خازن اطیمنان حاصل شود. درنهایت باید خازن را تست کرده و مطمئن شد که خازن سالم است و جریان کامل به کمپرسور منتقل می‌شود.

  منبع: نمایندگی ال جی
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏15/4/19