1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

چرا کولرگازی بوی بد می‌دهد؟

شروع موضوع توسط repair-service ‏15/4/19 در انجمن خانه و خانواده

 1. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏17/1/19
  ارسال ها:
  22
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  3
  یکی از اشکالات نه چندان شایعِ دیده شده در کولرهای گازی، پخش بوی بد توسط این دستگاه‌هاست. وجود چنین اشکالی -یعنی تولید بوی بد وانتشار آن در هوا- افزایش خطر ابتلا به آلرژی و افزایش میزان باکتری‌های هوا را در پی خواهد داشت؛ از این رو علت این اتفاق، می‌بایست در اسرع وقت، شناسایی شده و برطرف گردد. به طور کلی دلیل بوی بد کولرگازی را هم می‌توان در فضایی جستجویی کرد که کولر در آن مشغول به کار است و هم می‌توان در جایی میان ساختار و قطعات خود کولرگازی در پی آن بود. در هر حال در صورت بروز این اتفاق، بهتر است با کمک یک کارشناس تعمیر کولرگازی سامسونگ ، علل آن شناسایی شده و در اسرع وقت مرتفع گردند. در بخش‌های آتی ضمن بررسی دلیل بوی بد کولرگازی، راهکارهای موجود جهت رفع این اشکال با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.

  [​IMG]
  علل بوی بد کولرگازی
  پیش از پرداختن به روش‌های موجود جهت رفع بوی بد کولرگازی ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که گاه بروز چنین اشکالی نه به دلیل وجود اشکال در پنل کولر، بلکه به دلیل وجود برخی موارد ساده در محیط چون لباس‌های مرطوبت مانده، غذای شبانه، حیوانات مرده و … است که بوی بد آنها در طول فرایند گردش هوا، به کولر گازی منتقل شده است. بنابراین پیش از دستکاری پنل کولر، بهتر است از عدم وجود چنین مواردی در محیط مطمئن گردید. اما در صورت اطمینان از وجود چنین مواردی در محیط، جهت رفع بوی بد کولرگازی، اقدامات درج شده در بخش‌های آتی را انجام دهید.

  روش‌های رفع بوی بد کولرگازی
  شستشو و گردگیری فیلترهای گرد و غبار: نخستین راه پیشنهادی جهت رفع بوی بد کولرگازی، شستشو و گردگیری فیلترهای کولر است. فیلترهای موجود در پنل، گرد و غبار و بسیاری از بوهای بد و باکتری و دیگر ذرات معلق در هوا را جذب می کند. از همین رو، این فیلترها هر چند وقت یکبار می‌بایست گردگیری و تمیز شوند. در صورتی که فیلترها قابل شتسشو هستند بهتر است هر چند وقت یکبار، شسته شوند. اگر فیلترها یک بار مصرف هستند پس از طی عمر مفیدشان، بهتر است تعویض گردند.

  تمیز کردن مخزن تخلیه مسیر درین: راه دیگری که می‌توان برای رفع بوی بد کولرگازی استفاده کرد، تمیز کردن مخزن تخلیه مسیر دریان است. همانگونه که می‌دانید کولر گازی رطوبت محیط را جذب می کند و آن را از مسیر تخلیه خالی می‌کند. سینی زیر، که این رطوبت در آن ریخته می‌شود، یک محیط تاریک و مرطوب مناسب برای تولید قارچ و باکتری ها است. از این رو توصیه می‌شود با چک‌ کردن‌های متناوب، حتما این سینی و مسیر درین را بررسی کرده و در صورت کثیفی، کاملاً بشویید.

  شستشو و تمیز کردن اواپراتور (پنل داخلی): پنل داخلی یک اواپراتور دارد. این کویل به مرور زمان گرد و غبار به خود جذب می‌کند و یک عامل برای ایجاد بوی بد کولرگازی می تواند باشد.
  منبع: نمایندگی کولر گازی سامسونگ