1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

کویل های کندانسور کولر گازی

شروع موضوع توسط repair-service ‏15/4/19 در انجمن خانه و خانواده

 1. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏17/1/19
  ارسال ها:
  22
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  3
  کولر گازی از نظر عملکرد بسیار شبیه به یخچال فریزر است. در این دستگاه، کمپرسور، مبرد را بین کنداسور و کویل اواپراتور به گردش می‌آورد. مبرد، گرمای اتاق را با عبور از کویل‌های اواپراتور به خود جذب کرده و با گذشتن از کنداسور، گرما را به محیط بیرون راهنمایی می‌کند. این چرخه سبب خنک شدن هوای محیط و کاهش دمای آن می‌شود. مشکلی که گاه در این میان پیش می‌آید آن است که کویل های کندانسور کولر گازی در حین انجام این چرخه، دچار برفک یا یخ‌زدگی کامل می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود که جریان هوا در پره های کوبل اپراتور اندک شده و راندمان کولر گازی کاهش یابد. در این مقاله برآنیم تا علل یخ زدن کویل های کندانسور کولر گازی و شیوه رفع آنها را بررسی نماییم. شایان ذکر است در صورت مواجهه با این اشکال در کولر گازی مورد استفاده‌تان، می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی سامسونگ، واحد تعمیر کولر گازی سامسونگ، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید.

  [​IMG]
  یخ زدن کویل های کندانسور کولر گازی
  در میان علل متعددی که سبب یخ زدن کویل های کندانسور کولر گازی می‌گردند، معمولاً دو علت شایع‌تر و رایج‌ترند. کثیفی کولر گازی و وجود نشتی در لوله‌ها و مبرد دو علت رایجی هستند که معمولاً سبب یخ زدن کویل های کندانسور کولر گازی می‌گردند.

  کثیف بودن کولر گازی:
  در صورتی که فیلتر هوای تعبیه شده در این بخش، به دلیل گردوغبار دچار کثیفی و گرفتگی شود، جریان هوای روی کویل های اوپراتور کاهش می‌یابد. در صورت کاهش جریان هوا، میزان سرمای کویل‌های اواپراتور بسیار افزایش خواهد یافت و هوای مرطوب اتاق، روی کویل‌ها یخ خواهد زد. این موضوع سبب می‌شود که کویل های کندانسور کولر گازی دچار یخ زدگی شوند و برفک جریان هوا را مسدود ‌کند. در صورت بی‌توجهی به این مسئله و استمرار یخ زدگی کویل های کندانسور، جریان هوا به صورت کامل قطع خواهد شد. در این شرایط توصیه می‌شود که در صورت کثیفی فیلترهای هوا جهت تعویض آنها اقدام گردد.

  نشتی سیستم لوله‌ها و مبرد:
  یکی دیگر از رایج‌ترین عللی که سبب یخ زدن کویل های کندانسور کولر گازی می‌گردد، نشتی سیستم لوله‌ها و مبرد است. آشکارترین نشانه‌ای که با مشاهده آن می‌توان پی به وجود نشتی در سیستم لوله ها و مبرد برد، آن اسن که یخ زدگی کویل‌های کندانسور کولر گازی فقط در یک نقطه‌ای خاص و مشخص اتفاق بیفتد. در صورت اطمینان از این مسئله توصیه می‌شود بلافاصله کولر گازی را خاموش کرده و جهت تعمیر این بخش از دستگاه با یکی از مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر کولر گازی تماس بگیرید. توجه داشته باشید که تعمیر و رفع مشکل وجود نشتی در کویل های کندانسور کولر گازی صرفاً می‌بایست توسط کارشناسان کولر گازی و متخصصات تعمیر انجام پذیرد.

  تعمیر و رفع نشتی کویل های کندانسور کولر گازی
  شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مشاهده هر گونه اشکال در عملکرد کولر گازی خود، از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ، تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی مرتبط با کولر گازی خود را دریافت نمایید. برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی عبارت است از: تعمیر و رفع نشتی کویل های کندانسور کولر گازی، تعمیر مشکل سرد نکردن اسپلیت، سرویس و تعمیر اسپلیت، تعمیرات کولرگازی اینورتر، شارژ گاز اسپلیت توسط کارشناسان بخش تعمیر و تعویض قطعات اسپلیت، جابه‌جایی اسپلیت، ارائه تمامی خدمات مرتبط با نصب اسپلیت، تعمیر و تعویض برد اسپلیت، تعمیر و تعویض کمپرسور اسپلیت، سرویس سالیانه اسپلیت و کولر گازی و …. . توصیه می‌شود در صورت تماس با این مرکز، نوع اشکال پیش آمده در دستگاه، نشانه‌های مشاهده در کولر و دستکاری‌های احتمالی را با کارشناسان در میان بگذارید.

  منبع: نمایندگی سامسونگ
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏15/4/19