1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

فلت تلویزیون

شروع موضوع توسط repair-service ‏15/4/19 در انجمن خانه و خانواده

 1. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏17/1/19
  ارسال ها:
  22
  تشکر شده:
  3
  امتیاز دستاورد:
  3
  پیش از پرداختن به علل خرابی فلت تلویزیون و روند تعمیر این بخش از دستگاه، بد نیست نگاهی به موقعیت این قطعه و کارکرد آن داشته باشیم. همانگونه که می‌دانید تصویر تلویزیون‌های LCD و LED توسط چند ستون رنگی که در کنار هم قرار گرفته‌اند، به وجود می‌آید.

  برای درک بهتر این موضوع، بهتر است صفحه نمایش تلویزیون را ابتدا به دو بخش چپ و راست تقسیم کنید و سپس هر قسمت را مثلاً به سه بخش کوچکتر تقسیم کنید. با این کار کل مساحت صفحه نمایش به 6 ستون کنار هم تقسیم می‌شود که البته این تعداد در تلویزیون‌های مختلف، متفاوت است.

  اطلاعات هر کدام از این ستون‌ها بوسیله یک قطعه ارتباطی، که همان فلت پنل نام دارد، به صفحه نمایش منتقل می‌شود. فلت تلویزیون در واقع یک کابل ارتباطی است که آی سی پردازشگر در وسط آن قرار گرفته است. ورودی فلت، اطلاعات تصویر از برد آدرس و خروجی آن، اطلاعات تصویر پردازش شده برای خطوط مختلف تصویر است.

  اتصال فلت ها در هر دو بخش اتصال به برد آدرس و پنل به صورت باندینگ است. در بخش‌های آتی علل خرابی فلت پنل تلویزیون و شیوه تعمیر آن با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در صورت بروز اشکال در این بخش از دستگاه می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعویض فلت تلویزیون ال جی را با حضور در مرکز سخت افزار ایران و یا به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت نمایید.

  [​IMG]

  علل خرابی فلت تلویزیون

  خرابی فلت تلویزیون سونی از آن دست ایراداتی است که همزمان با آبخوردگی تلویزیون اتفاق می‌افتد. به عبارتی دیگر یکی از خرابی‌های پیش آمده در صورت آبخوردگی تلویزیون، همین خرابی فلت‌های تلویزیون است که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند. با ورود مایعات به این بخش از دستگاه (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت‌های‌های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر، که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند، دچار اتصالی می‌شوند و عملکرد این بخش را دچار اختلال می‌سازند.

  در صورتی که خرابی پیش آمده در فلت‌های تلویزیون به همین میزان باقی بماند، تعمیر آن با ترمیم برد آدرس و فلت های آبخورده امکان‌پذیر خواهد بود. در غیراینصورت، یعنی در صورتی که خرابی پیش آمده به بخش‌های دیگر سرایت کرده باشد و منجر به خرابی خود فلت های، خطوط ارتباطی فلت های و آی سی پردازنده شود، تعمیر فلت تلویزیون دیگر امکان‌پذیر نیست و تنها راه باقی مانده تعویض فلت های پنل تلویزیون LED و LCD است.

  در صورت بروز اشکال در این بخش از دستگاه می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت تلویزیون را با حضور در مرکز سخت افزار ایران و یا به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت نمایید
  منبع: مرکز سخت افزار ایران
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏15/4/19