1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

سگ جنگی

شروع موضوع توسط anoosh2 ‏4/9/19 در انجمن حیوانات

 1. کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  315
  تشکر شده:
  835
  امتیاز دستاورد:
  113
  سگ جنگي يك بازي بيرحمانه در افغانستان است كه سگ هاي قوي را به جان يكديگر مياندازند تا همديگه را تيكه پاره كنند و تماشاچيان كيف كنند
  اين بازى مغاير قوانين و مذهب آنهاست و تقريبا در هر گوشۀ دنيا ممنوع قرار داده شده است، ولى افغانها عزم متين دارند و ميخواهند اين عنعنۀ ٢٥٠ ساله را حفظ کنند.جنگ سگ ها و مرغ ها، کاغذ پران بازي،(پاسور بازي )رقص، موزيک و تلويزيون هنگام زمامداري پنج سالۀ طالبان ضد اسلام شمرده شده ممنوع قرار داده شده بود ولى با وجود آن هم در بعضى مناطق به شکل مخفي صورت ميگرفت.يک خانم جوان که در چمن ببرک براى خريدن اشيا آمده بود به اين حرف تعجب کرد که در منطقه هنوز هم سگ ها را به جنگ مى اندازند و گفت که حکومت بايد درين قسمت مداخله کند و اين کار را متوقف سازد. او گفت: صد ها جوان اينجا مى آيد و وقت خويشرا ضايع مى کنند. آنها بايد ساينس و تکنالوجي را مطالة کنند. از جنگ سگ ها چي مى آموزند.
  [​IMG]

  از طرف ديگر يك مرد چینی علاقه زیادی به همسرش داشت ولی از وقتی كه این خانم 35 ساله سگ كوچكی خریداری كرده بود، توجه زیادی به شوهرش نداشت!
  این شوهر 40 ساله چینی وقتی علاقه بیش از حد همسرش نسبت به سگ كوچولو را دید، حس حسادتش گل كرد و چند روز بعد در غیاب همسرش، حیوان بی گناه را با قیچی ناكار كرد.
  این سگ به سرعت به بیمارستان حیوانات انتقال داده شد و چهار ساعت عمل جراحی رویش انجام شد تا از مرگ حتمی نجات پیدا كند


  اما یک سگ بینوای دیگه که یادش رفته بود كه صاحبانش خانه عوض كرده‌اند و چون حالا خانه آنها در طبقه ششم است، دیگر نباید برای رفتن به باغچه از پنجره اتاق بیرون بپرد!
  سگ نادان وقتی به عادت چند سال قبل خود كه از پنجره طبقه همكف خانه به داخل باغچه می‌پرید در اولین صبح دل‌انگیز پس از نقل‌مكان به طبقه ششم یك آپارتمان جدید از پنجره بیرون پرید و تازه در وسط زمین و هوا متوجه شد كه خانه آنها عوض شده است.
  سگ كم حواس البته 3 طبقه پایین‌تر و پیش از آن كه با زمین برخورد كند به داخل بالكن همسایه پایینی افتاد و ماموران آتش‌نشانی با استفاده از نردبان سگ را نجات دادند


  [​IMG]يك دانشمند امريكائي به شدت بر اين باور است كه سگ ها بايد با صاحبى همراه شوند كه به لحاظ شخصيتى شبيه آنان باشد و در غير اين صورت، با يكديگر دچار مشكل خواهند شد.
  اين پژوهشگر به كسانى كه قصد گزينش و انتخاب سگى را دارند، توصيه كرده است كه پيش از هر چيز ديگر، از يك تست شخصيتى بهره گيرند تا ببينند كه آيا شباهتى با سگ مورد نظر دارند يا خير؟؟


  اين تست بايد در مورد چهار ويژگى شخصيتى شامل: سطوح انرژى، تهاجم و مهربانى، اضطراب و آرامش و همچنين هوشمندى و حماقت در مورد خريدار سگ انجام شود و سپس سگي مطابق شخصيت خود بخرد

   
  DaniyaL و AftabGardoon از این پست تشکر کرده اند.