1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

آشنایی با شورای مشورتی نسل فضا

شروع موضوع توسط m naizar ‏12/10/19 در انجمن مهندسی هوا فضا

 1. مدير ارشد عضو کادر مدیریت مدیر ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏29/7/15
  ارسال ها:
  12,811
  تشکر شده:
  61,554
  امتیاز دستاورد:
  118
  جنسیت:
  مرد
  انجمن یا شورای مشورتی نسل فضا که برنامه کاربرد فضای سازمان ملل متحد از آن پشتیبانی می‌کند یک سازمان مردم‌نهاد و شبکه حرفه‌ای است که آرمان آن "دادن دیدگاه دانشجویان و کارشناسان فضایی حرفه‌ای جوان به سازمان ملل متحد، صنعت فضایی، و دیگر سازمان‌ها" است. درحالیکه اصطلاح "نسل فضا" برای کَسانی بکار می‌رود که پس از ۴ اکتبر ۱۹۵۷ (میلادی) (پرتاب اسپوتنیک-۱) زاده‌شده‌اند، شبکه آن، بیشتر از دانشجویان دانشگاه و کارشناسان جوانی تشکیل شده که سن بیشتر آنها بین ۱۸ تا ۳۵ سال است.

  [​IMG]

  ستاد شورای مشورتی نسل فضا در وین اتریش است. همچنین به صورت یک سازمان ۵۰۱c۳ نیز در ایالات متحده آمریکا ثبت شده است. این سازمان بیش از ۱۳،۰۰۰ عضو در ۱۵۰ کشور جهان در ۶ منطقه جداگانه دارد. ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد به عنوان زبان رسمی شورای مشورتی نسل فضا بکار می‌روند. اما زبان کاری آن زبان انگلیسی است.

  [​IMG]

  کار پایه‌ای شورای مشورتی نسل فضا پیشرفت توسعه سیاست‌گذاری فضایی، نمایندگی جوانان جهان در سیاست‌گذاری فضایی دفتر امور فضایی ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی است. شورای مشورتی نسل فضا با نقش نظارتی در کمیته سازمان ملل در امور استفاده صلح‌آمیز از فضا، دیدگاه دانشجویان و کارشناسان فضایی حرفه‌ای جوان به سازمان ملل متحد را نمایندگی می‌کند.

  [​IMG]

  شورای مشورتی نسل فضا در فدراسیون بین‌المللی فضانوردی دارای حق رأی است

  پرتال هوا فضای ایران
   
  anoosh2 از این پست تشکر کرده است.