1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

آیا زندان برای مهریه؛ امری خلاف حقوق بشر است

شروع موضوع توسط anoosh2 ‏31/12/19 در انجمن سبک زندگی

 1. کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  1,360
  تشکر شده:
  4,169
  امتیاز دستاورد:
  113
  [​IMG]
  یک استاد برجسته حقوق خانواده در نظر گرفتن مجازات زندان برای دیون مدنی از جمله مهریه را امری قابل ایراد دانست.

  به گزارش «تابناک»، دکتر حسین صفایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره طرح "حذف زندان از مهریه" که طبق آن مردانی که توانایی پرداخت مهریه را ندارند، به زندان نمی‌روند، گفت: به طور کلی زندان برای دیون مدنی قابل ایراد است و بعضی آن را خلاف حقوق بشر دانسته‌اند.

  وی افزود: زندانی کردن شوهر برای مهریه مشکلی را حل نمی کند بلکه موجب از هم پاشیدگی خانواده خواهد شد و راه‌های دیگری برای وصول مهریه وجود دارد.
  بعضی ها عقیده دارند کلا مهریه باید حذف شود...الان زنان کاملا اختیارات و ازادی های غربی دارند و مثل زنان غربی رفتار می کنند...مردان به خاطر مهریه برده زنان شده اند...مهریه مناسب زمانی بود که زنان بدون اجازه شوهر حق بیرون امدن از خانه را نداشتند و روبنده می زدند .
  بعضیها دیگر میگویند مهریه اسباب کسب و کار برخی دختر ها شده!. مرد متمکن پیدا میکنند با عشوه های زنانه فریبش میدهند بعد از ازدواج بلافاصله مهریه را اجرا میگذارند.خودتان به دادگاه ها مراجعه کنید تا تعدادش را بیابید
  خودم چندین بار از زبان دختر های مختلف شنیدم که میگفتن ازدواج می کنیم خوب بود ادامه می دیم بد بود مهریه را میگیریم.
  وقتی شما این جمله رو از زبان چند نفر که با هم در ارتباط نیستند میشنوی یعنی این داره یک تفکر رایج بین دختران میشه.

  گروهی نیز عقیده دارند که آیازندانی کردن زن توسط شوهر خلاف حقوق بشر نیست ؟؟ نداشتن حق طلاق زنان خلاف حقوق بشر نیست ؟؟ این که مرد می تواند تا ابد همسرش را بلا تکلیف نگه دارد خلاف حقوق بشر نیست ؟؟ آزار زنان توسط شوهران خلاف حقوق بشر نیست ؟؟ نداشتن حق حضانت از فرزند نداشتن حق خروج از کشور نداشتن حق ادامه تحصیل نداشتن حق اشتغال به کار نداشتن حق ترک خانه حتی درصورت نداشتن امنیت جانی و..... خلاف حقوق بشر نیست ؟؟
  اللهم فک کل اسیر

  تابناک