1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید

شروع موضوع توسط DaniyaL ‏25/3/20 در انجمن سبک زندگی

 1. Darkness عضو کادر مدیریت ✪مدیر ارشد✪

  تاریخ عضویت:
  ‏18/3/13
  ارسال ها:
  3,333
  تشکر شده:
  18,701
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  B4A
  تصمیماتی که ما در زندگی مان می‌گیریم، به شخصیت، فرهنگ، بلوغ، علاقه شخصی و خیلی از فاکتور‌های دیگر وابسته است؛ بنابراین ما نمی‌توانیم دیگران را به خاطر تصمیماتی که می‌گیرند یا رفتار‌هایی که از خود نشان می‌دهند، سرزنش کنیم. برخی از موضوعات هستند که کاملا شخصی می‌باشند، موضوعاتی مثل اعتقادات شخصی، رابطه عاطفی یا حقوق دریافتی... بنابراین نیازی نیست که در مورد آن‌ها به دیگران توضیح بدهیم؛ بنابراین اگر در مواردی که در ادامه برایتان آورده ایم، مورد حمله سوالات اطرافیان قرار گرفته اید، بدانید که شما هیچ تعهدی برای توضیح به آن‌ها ندارید.

  [​IMG]

  اعتقادات مذهبی و سیاسی

  اعتقادات هر کس به خودش مربوط است، بنابراین دلیلی ندارد که شما برای دیگران در مورد آن‌ها توضیح دهید. البته اگر دیگران در مورد اعتقادات مذهبی و سیاسی از شما سوال کردند، تا جایی که فکر می‌کنید آزارتان نمی‌دهد، می‌توانید در موردش حرف بزنید، اما ابن را بدانید که مجبور نیستید برای جلب رضایت دیگران آنچه نمی‌خواهید را به زبان آورید یا این که برای متقاعد کردن آن‌ها هزار دلیل و برهان بیاورید. آنجا که توضیح در مورد این مسائل برایتان سخت است، بهتر است که سکوت کنید.

  روابط عاطفی

  به دیگران این اجازه را ندهید که زندگی عاطفی شما را در کنترل خود داشته باشند یا که مدام در مورد آن نظر دهند. تنها شمایید که می‌توانید برای رابطه تان تصمیم بگیرید. اگر شما از فردی خوشتان آمد، اما دیگران نظر مثبتی راجع به آن نداشتند، بهتر است که به نظرات آن‌ها توجهی نکنید و راه خودتان را بروید. شما مجبور نیستید برای آن‌ها توضیح دهید که چه چیز طرف مقابل شما را جذب کرد. تنها کافی ست که به ندای قلب تان گوش دهید و راه خودتان را بروید.

  تنهایی

  شاید از این که شما تنهایی را انتخاب کرده باشید، مورد نقد‌های منفی و بمباران سوالات دیگران قرار بگیرید، اما این زندگی شماست و به هیچ کس دیگری ربطی ندارد، بنابراین دلیلی ندارد که به آن‌ها توضیح دهید. شاید شما در این وضعیت احساس آرامش می‌کنید یا این که از آزادی که دارید لذت می‌برید. دلیل شما هر چه باشد تنها به خودتان مربوط است؛ بنابراین در مقابل این سوال اطرافیان که «چرا تنهایی؟» بهتر است که سکوت کنید.

  عذرخواهی نکردن

  اگر شما کاری کرده اید یا حرفی زده اید که نیازی به عذرخواهی در آن نمی‌بینید، بهتر است که این کار را نکنید. در واقع اگر شما برای چیزی که بدان اعتقادی ندارید، عذرخواهی کنید، خودتان را زیر سوال می‌برید؛ بنابراین بهتر است که اگر از نظر خودتان اشتباهی مرتکب نشده اید، تنها برای جلب رضایت دیگران، عذرخواهی نکنید. البته این بدبن معنی نیست که خودخواه باشید و از حرف تان پایین نیایید، اما اگر واقعا از نظر خودتان اشتباهی نکرده اید، زیر بار حرف زور هم نروید.

  [​IMG]

  تمام کردن رابطه

  تمام رابطه‌های عاطفی به خوبی و خوشی به پایان نمی‌رسد، برخی از روابط به بن بست می‌خورند و دو طرف چاره‌ای جز جدایی ندارند. اگر شما هم در رابطه عاطفی تان احساس می‌کنید که به بن بست رسیده اید، بهتر است که بیش از آن ادامه ندهید. اگر بار‌ها برای طرف مقابل تان دلایل ناراحتی تان را توضیح داده اید، اگر او به شما احترام نمی‌گذارد یا اگر طوری رفتار می‌کنید که احساس بی ارزش بودن می‌کنید، بهتر است که بدون هیچ توضیحی از او جدا شوید. اگر احساس کردید که این کار به صلاح تان است، به طرف مقابل تان اجازه ندهید که با حرف هایش شما را متقاعد کند. شما مجبور نیستید برای این تصمیم به اطرافیان تان هم توضیح دهید؛ بنابراین به خودتان مطمئن باشید و راهی را که فکر می‌کنید به صلاح تان است، بروید.

  تیپ و استایل

  استایل شما نیز یکی از چیز‌هایی ست که تنها به خود شما ربط دارد. این که شما موهایتان را چگونه می‌بندید، چگونه آرایش می‌کنید یا این که چه لباس‌هایی می‌پوشید، به هیچ کسی جز خود شما ربط ندارد. همین که خودتان با آن‌ها احساس خوبی دارید، کافی ست؛ بنابراین برای تیپ و ظاهرتان به هیچ کس توضیح ندهید.

  مکانی که زندگی می‌کنید

  برخی از ما زندگی در وسط شهر را دوست دارند و برخی دیگر زندگی در حومه شهر، جایی آرام و به دور از هر نوع تکنولوژی. این که شما کدام مکان را برای زندگی ترجیح می‌دهید، به خودتان مربوط است. حتی این که شما تنها زندگی می‌کنید یا با خانواده تان نیز دلیلی کاملا شخصی ست؛ بنابراین در این مسائل نیز به دیگران اجازه سوال کردن ندهید. آن‌ها از زندگی خصوصی شما چیزی نمی‌دانند، بنابراین شایسته نظر دادن و قضاوت کردن نیز نیستند.

  شغل

  اگر در شغل آرزوهایتان در حال کارید، پس خوش به حالتان. شاید درآمد زیادی نداشته باشید، اما همین که از کارتان لذت می‌برید، یک دنیا می‌ارزد. احتمالا اطرفیان تان در مورد این که چرا شما این شغل را انتخاب کرده اید شما را سرزنش کنند، یا حتی شغل‌های پردرآمدتری به شما پیشنهاد دهند، اما بهتر است که با آن‌ها بحث نکنید و به کارتان ادامه دهید. هیچ چیزی بیشتر از کار کردن در شغلی که بدان علاقه ندارید نمی‌تواند به شما امید و انگیزه زندگی دهد.

  [​IMG]

  تربیت فرزندان

  هر پدر و مادری، از این رو که با فرهنگ‌های متفاوتی بزرگ شده اند، شیوه تربیت متفاوتی نیز دارند. این که شما کودکتان را شبیه به دیگری تربیت نمی‌کنید، بدین معنی نیست که روش شما اشتباه است؛ بنابراین تحت تاثیر حرف‌های دیگران، به شیوه تربیت تان شک نکنید و راه خودتان را بروید. نیازی نیست که شما در مورد آنچه که به نظرتان درست است، برای دیگران توضیح دهید و دلیل و منطق بیاورید.

  اهداف و آرزو‌ها

  فرقی نمی‌کند که اهداف شما در چه زمینه‌ای ست، شغلی، عاطفی، هنری، ورزشی یا... هر چه باشد شما با اهداف و آرزو‌هایی که در سر دارید زنده اید. اگر کسی با اهداف شما مشکل دارد، بدین معنی ست که از شما و زندگی تان هیچ نمی‌داند؛ بنابراین به هیچ کس اجازه ندهید که سد راه شما در رسیدن به آرزوهایتان شود. رویا‌های شما نباید رویا بمانند، پس بدون توجه به نظرات دیگران، برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید.

  مثبت اندیشی

  برخی از افراد منفی نگرند، آن‌ها به همه چیز به دید منفی نگاه می‌کنند و بدتر از آن این که مثبت اندیشان را نیز به سخره می‌گیرند. زندگی هیچ فردی بدون مشکل نیست، اما ما برای این که امید به زندگی مان را از دست ندهیم، باید با دیدی مثبت به اطرافمان نگاه کنیم. اگر افرادی در اطراف شما هستند که مدام برای شادی و خنده هایتان به دنبال دلیل اند، بهتر است که آن‌ها را به حال خودشان بگذارید. شما نباید برای مثبت اندیشی تان به دیگران توضیحی دهید. تنها کافی ست در جواب آن‌ها به این طرز نگاه تان افتخار کنید و به راهتان ادامه دهید.

  منبع: rd
   
  ~!Ala!~، anoosh2، MarshaI و 4 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. کاربر فوق حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏25/6/11
  ارسال ها:
  2,287
  تشکر شده:
  1,268
  امتیاز دستاورد:
  113
  غیر مستقیم گفت راجع به "تقریبا"هیچ چیز اجازه ندادید باهاتون صحبت کنن
  سخته ... ولی خب من خودم سال هاست همین راه رو پیش گرفتم و راضی ام :|
   
  ~!Ala!~، anoosh2، DaniyaL و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 3. داره راه میوفته!

  تاریخ عضویت:
  ‏15/4/18
  ارسال ها:
  24
  تشکر شده:
  324
  امتیاز دستاورد:
  53
  جنسیت:
  مرد
  90 درصد هم نظر میدن برای ایندت یا شغلت یا رشته تحصیلیت با اطمینان کامل
  که بیشتر مواقع هم جواب نمیده و باعث تغییر شکل یا خرابی زندگی افراد میشه .
   
  ~!Ala!~، Asana، anoosh2 و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 4. کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  1,723
  تشکر شده:
  5,945
  امتیاز دستاورد:
  133
  ایه ۳۸ سوره شوری
  وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَىٰ بَيْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ
  و آنان که امر خدایشان را اجابت کردند و نماز به پا داشتند و کارشان را به مشورت یکدیگر انجام می‌دهند و از آنچه روزی آنها کردیم (به فقیران) انفاق می‌کنند.

  انسان، موجودی اجتماعی است که نیازها و خواسته‌های او جز با همکاری و تبادل نظر فکری دیگران برآورده نمی‌شود. نوآوری‌های بزرگ و بهره‌برداری از آنها، حاصل کمک و هم‌فکری انسان‌ها با همدیگر است.
  هر که کمتر شنید پند پدر
  روزگارش زیاده پند دهد
   
  آخرین ویرایش: ‏25/3/20
  AftabGardoon از این پست تشکر کرده است.
 5. A Charismatic Illustratorツ مدیر بازنشسته☕

  تاریخ عضویت:
  ‏15/8/17
  ارسال ها:
  4,940
  تشکر شده:
  35,602
  امتیاز دستاورد:
  113
  حرفه:
  عابیاری گیاهان دریایی و Illustration
  اما توضیح بامشورت فرق داره خو...
   
  ~!Ala!~، Asana و anoosh2 از این ارسال تشکر کرده اند.
 6. کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  1,723
  تشکر شده:
  5,945
  امتیاز دستاورد:
  133
  بله ولی مشورت بدون توضیح که نمیشود
   
  AftabGardoon از این پست تشکر کرده است.
 7. A Charismatic Illustratorツ مدیر بازنشسته☕

  تاریخ عضویت:
  ‏15/8/17
  ارسال ها:
  4,940
  تشکر شده:
  35,602
  امتیاز دستاورد:
  113
  حرفه:
  عابیاری گیاهان دریایی و Illustration
  نه نه ببین اصولا این عادم از تعداد کمی از افراد با ویژگی های خاصی مشورت میگیره...
  توضیح نه خب... مثلا من میتونم به هرکسی ک ازم پرسید توضیح بدم
  اما برا مشورت باس برم... بگردم... یه شخص خوبو پیدا کنم...
   
  Asana و anoosh2 از این پست تشکر کرده اند.
 8. کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  1,723
  تشکر شده:
  5,945
  امتیاز دستاورد:
  133
  نه خوب ببینید مثلا یکی چاقه من بهش میگم چه خبره چقدر چاق شدی ،خوب کمتر بخور .
  ممکنه طرف بدش بیاد
  اما من از سر دلسوزی باید وظیفه انسانی خودم رو انجام بدهم تا از امراض بیشمار ناشی از چاقی در وی پیشگیری کنم .
  خوب خیلیا هستند زیاد هم نمیخورند ولی چاق میشند که باید بررسی بشه چرا ؟
  بنابر این نمیشه به سلامتی دوستت بی تفاوت باشی و بگی بمن چه .
  و همین طور سایر امور که اگر از سر دلسوزی باشه خیلی خوبه
   
  AftabGardoon از این پست تشکر کرده است.