1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

فقط لبخند بزنيد

شروع موضوع توسط anoosh2 ‏30/4/20 در انجمن سبک زندگی

 1. کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/19
  ارسال ها:
  1,689
  تشکر شده:
  5,829
  امتیاز دستاورد:
  133
  آيا مي‌دانيد كه هميشه و در همه حال لبخند زدن به تنهايي باعث مي‌شود حس بهتري پيدا كنيد؟ بله درست مي‌بينيد و درست شنيده‌ايد؛ كار به اين سادگي موجب حسي مثبت و حتي پايدار مي‌شود.

  شايد اين هم يكي از شگفتي‌هاي خلقت انسان است كه كمتر به آن توجه مي‌كنيم.

  پس به راستي خنده بهترين درمان است. باشگاه‌هاي خنده و خنده‌درماني نيز مواردي هستند كه اين روزها در مورد آنها كم و بيش چيزهايي مي‌شنويم. در برخي كشورها به منظور پيشگيري از زيان‌هاي جبران‌ناپذير زندگي ماشيني و پيچيدگي روابط بشر امروزي به اين‌گونه راه‌حل‌ها روي آورده‌اند.

  البته در اين باشگاه‌ها كار خاصي صورت نمي‌گيرد، بلكه فقط اسباب خنديدن فراهم مي‌شود پس شما هم در نقش پدر و مادر مي‌توانيد باشگاه خنده‌اي را همراه با فرزندانتان راه بيندازيد؛ بله در خانه و كنار خانواده بخنديد و از آن لذت ببريد.

  بدانيد و مطمئن باشيد اگر به بچه‌ها فرصت بدهيم آنها خيلي راحت خواهند خنديد. پس هميشه سعي كنيد تا آنجا كه ميسر است، شرايط پرتنش و خسته‌كننده در خانه را با خنده جايگزين كنيد. شايد ابتدا شروع اين كار سخت به نظر برسد، اما اين روش هم مانند خود خنده، همين طور كه پيش مي‌رود، واگيردار و مسري است.

  خنده چه فوايدي براي ما دارد؟

  خنديدن باعث كاهش هورمون استرس مي‌شود، انرژي را افزايش مي‌دهد، سيستم ايمني بدن را تقويت مي‌كند و درد را كاهش مي‌دهد. در ضمن خنده قلب ما را هم سالم نگه مي‌دارد، اما بهتر از همه اين كه خنديدن رايگان، آسان و در دسترس است.

  فوايد فيزيكي

  كاهش سطح استرس، افزايش ايمني، كاهش درد، ريلكس شدن عضلات و جلوگيري از بيماري‌هاي قلبي را جزو فوايد فيزيكي خنده آورده‌اند.


  مزاياي روحي

  بدون هيچ شكي خنده، شادي و لذت را به زندگي ما مي‌آورد، نگراني‌ها و ترس‌ها را كمرنگ مي‌سازد، استرس را كاهش مي‌دهد و روحيه را بهبود مي‌بخشد.

  مزاياي اجتماعي

  كاري به سادگي خنديدن مي‌تواند روابط ميان افراد را بهبود بخشد و موجب داشتن پيوندهايي محكم‌تر شود. بعلاوه ديگران را به سوي ما جذب مي‌كند، با خنديدن دوستان بيشتري پيدا خواهيم كرد. همچنين تضادها و مشكلات را نيز خنثي مي‌كند.

  خنده و خنديدن پادزهري در برابر استرس، درد و مشكلات است. هيچ چيزي به اندازه خنديدن روح و جسم شما را به تعادل باز نمي‌گرداند؛ تعادلي كه براي زندگي اجتماعي سالم و ضروري است.

  مشاهده كرديد كه در همه موارد فوايد خنده، جلوگيري از استرس وجود داشت؛ علت اين موضوع تاثير استرس در تمامي شوون زندگي فردي و اجتماعي انسان دوران معاصر است.

  پس شما هم فكري براي خنديدن بيشتر در خانه و خانواده خود بكنيد. هيچ كس از خنديدن و لبخند زدن ضرر نكرده است.

  فرصت‌هايي براي خنديدن در خانواده فراهم كنيد. لازم نيست زياد هم كارها‌ي سخت و خارق‌العاده انجام داد بلكه انجام كارهاي ساده و پيش پا افتاده به ما كمك مي‌كنند تا بخنديم.

  تماشاي برنامه‌هاي شاد و خنده‌دار تلويزيون يا مطالعه متن‌هايي كه خنده‌دار باشند براحتي مي‌توانند شما را به خنده وادار كنند. در اين راه بهتر است كه با افراد شوخ طبع هم بيشتر همراه شويد.

  منبع . چارديواري
   
  m naizar و M @ H @ K از این پست تشکر کرده اند.