1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

محتوای آموزشی

شروع موضوع توسط mahshid8844 ‏25/8/20 در انجمن مدیریت محتوا

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏25/8/20
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  ساخت فیلم آموزشی
  فیلم آموزشی؛ حالت رسانه ای دارد که علاوه بر آموزش، می توان با تکنیک های فنی و خلاق توجه مخاطب را نیز به آن جلب کرد. برای ساخت فیلم آموزشی، باید تدبیری جدا از ساخت فیلم های داستانی و مستند و… اندیشید؛ زیرا تهیه فیلمنامه برای ساخت ویدیو آموزشی بسیار متفاوت است. درست است که برای ساخت یک کلیپ آموزشی، کتاب می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، ولی این نکته را باید در نظر داشت که کتاب، نمی تواند مبنای ساخت یک فیلم آموزشی باشد و ما برای ساخت آن باید از مفاهیم کتاب استفاده کنیم.
  لازمه ساخت فیلم آموزشی
  یکی از مباحثی که برای ساخت فیلم آموزشی مهم است و کمتر به آن پرداخته شده این است که کتاب خواندن با دیدن یک کلیپ آموزشی بسیار متفاوت است زیرا در فیلم های آموزشی باید شکل خاصی از ارائه در نظر گرفته شود تا طرحی که معلم برای بیان آماده نموده و اهدافی که یک فیلم آموزشی دنبال می کند ، تناسب داشته باشد.
  وظایف فیلمساز آموزشی
  یک فیلمساز آموزشی به جنبه‌های زیبایی شناسی یک فیلم اهمیت می دهد و باید به فیلم آموزشی به عنوان یک رسانه کاربردی نگاه کند که از آن به منظور دستیابی به اهداف آموزشی استفاده نماید . از طرفی در فرآیند ساخت یک فیلم آموزشی کارشناسان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. بدون حضور یک کارشناس در تمامی مراحل ساخت فیلم، مسلما نتیجه کار مطلوب نخواهد بود. لذا موسسه طلوع فیلم وظایف و اهداف یک فیلمساز و کارشناس آموزشی را هیچ وقت به صورت جدا از هم در نظر نمی گیرد و تمام شیوه ها و خلاقیت را در خدمت رسیدن به این هدف قرار می دهد . و شایان ذکر است که این موسسه با پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری ، صداگذاری و تدوین و در نظر گرفتن هزینه ای مناسب برای سفارش دهندگان ، قصد دارد زیبایی شناسی و فیلمسازی را در خدمت آموزش و اهداف علمی قرار دهد .ساخت فیلم آموزشی تاثیرگذار/ 6 الزام و تعرفه ساخت کلیپ آموزشی | طلوع فیلم
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏25/8/20