1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

نحوه نصب کاغذ دیواری- قسمت دوم

شروع موضوع توسط prisatheri ‏19/10/20 در انجمن دکوراسیون داخلی

?

لطفا نظرتون رو راجب پست بالا با ما به اشتراک بزارید

 1. عالی

  1 رای
  100.0%
 2. خوب

  0 رای
  0.0%
 3. متوسط

  0 رای
  0.0%
 4. ضعیف

  0 رای
  0.0%
 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏13/11/19
  ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  3
  جنسیت:
  زن
  [​IMG]


  چک کردن اعداد رول کاغذ دیواری

  همه ی رول های کاغذ دیواری را چک کنید و به اعداد درج شده روی بسته آن توجه داشته باشید تا مطمئن شوید همه آنها یکسان هستند.مثلاً “Run # 10” یا موارد مشابه "Lot #" ، "Batch #"که نشان می دهد سایز الگو متناسب با هم هستند یا خیر.

  [​IMG]


  برطرف کردن نقص رول ها

  کل رول ها را برای نقص در روند چاپ بازبینی کنید که رگه های رنگ، لکه های جوهر، حفره های رنگی در طرح و رنگش وجود نداشته باشد. یک نقص کوچک در کل رول معمولا می تواند برداشته شود و در اطراف کار از آنها استفاده شود اما اگر نقص بزرگ باشد و قابل استفاده نباشد شما می توانید آنها را به فروشنده برگردانید.

  [​IMG]


  رساندن الگوها به هم

  ابتدا ادامه الگو را پیدا کنید و سپس یک جسم در نزدیکی لبه کاغذ قراردهید، کاغذ را اندازه گیری کنید تا زمانی که به همان جسم برسید این فاصله تکرار الگو است این اندازه گیری را در ذهن داشته باشید، در ادامه از خط بر روی دیوار برای شناسایی این الگوهای هماهنگ استفاده خواهید کرد.

  [​IMG]

  انتخاب نوع طرح کاغذ دیواری

  الگوها معمولاً یا بصورت مستقیم هستند یا بصورت افتاده، مستقیم زمانی است که الگو بعد از اتمام دوباره در همان راستای قبلی تکرار می شود و افتاده منظور زمانی است که الگو در ادامه کم کم در چاپ طرح به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. پس مهم است تا نوع طرح چاپ کاغذ دیواری خود را شناسایی کنید تا در روند نصب و تنظیم الگو دچار اشتباه نشوید.

  [​IMG]


  پیدا کردن قسمت بالای کاغذ دیواری

  بالای کاغذ خود را پیدا کنید. الگوی پوشش دیوار خود را مطالعه کنید. باید تصمیم بگیرید که قسمت بالای کاغذ دیورای ( تقاطع دیوار با سقف ) می خواهید چگونه باشد. بعضی از کاغد دیواری ها دارای قسمت بریده شده یا تمام شده ی طرح می باشند که مناسب برای قرار دادن آن قسمت در بالای دیوار است.


  سعی کنید نزدیک به 2.5 تا 3 سانتی متر از قسمت بالایی کاغذ دیواری کم کنید (کات کنید) چون در تقاطع سقف و دیوار الگو بد دیده می شود و بهتر است که الگو قبل از رسیدن به سقف تمام شود.

  [​IMG]


  برش رول کاغذ دیواری

  کاغذ دیواری را روی میز قرار دهید یک تیغ بردارید و رول را حدود 2.5 تا 3 سانتی متر برش دهید این اضافی بر روی قسمت بالای دیوار قطع می شود. در هنگام برش حتماً از خط کش یا گونیا استفاده کنید تا برش صاف و بدون لبه انجام شود.

  برگرفته از سایت wikihow.com
   
 2. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏18/11/20
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  7 مرحله نصب کاغذ دیواری را براحتی بیاموزید

  مرحله 1: دیوارهای خود را اندازه بگیرید.

  با استفاده از متر و نوار اندازه گیری ، عرض و ارتفاع هر دیوار را اندازه گیری و ثبت کنید. نقطه میانی دیوار را پیدا کنید و یک خط صاف از کف به سقف بکشید.اگر دیوار شما دارای ویژگی هایی مانند پنجره ها ، درها یا حتی نرده ها است ، بهتر است خط کشی خود را در مرکز وسیع ترین فضای باز دیوار انجام دهید.

  مرحله 2: تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای دیوار های خود را محاسبه کنید.

  عرض کل دیوار خود را بر عرض رول کاغذ دیواری تقسیم کنید. ممکن است با کسری روبرو شوید ، اما در حال حاضر ، فقط در مورد تعداد ورق های مورد نیاز خود نگران باشید.

  مرحله 3: اولین نوار کاغذ دیواری خود را اندازه بگیرید.

  رول کاغذ دیواری خود را از سمت رنگ و طرح آن روی میز قرار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، تصمیم بگیرید که دوست دارید ابتدای این الگو از کجا شروع شود (معمولا ازسقف تا کف). اطمینان حاصل کنید که طول کاغذ دیواری که قصد برش آن را دارید بیشتر از اندازه واقعی باشد، این کار به شما اطمینان می دهد که هنگام نصب آن بر روی دیوار کاغذ برای چسباندن کم نمی آورید.

  مرحله 4: تمام رول های کاغذ دیواری خود را برش دهید.

  با استفاده از اولین نوار برش خورده کاغذ دیواری به عنوان راهنما ، تمام نوارهای کاغذ دیواری خود را به همان طول اندازه بگیرید و برش دهید. اگر کاغذ دیواری شما الگوی تکراری دارد ، قبل از اندازه گیری و برش ، اولین نوار خود را کنار رول قرار دهید و آن را به صورت مرتب درآورید. اطمینان حاصل کنید که کاغذ اضافی برای بالا و پایین هر رول کاغذ دیواری دارید.

  مرحله 5: چسب زدن کاغذ دیواری

  اگر کاغذ دیواری شما چسب ندارد باید از مدتی قبل آن را با غلتک چسب زده و لایه های کاغذ دیواری را روی هم برگردانید برای چند دقیه بگذارید به همان حالت بماند تا کاغذ به خوبی با چسب آغشته گردد.

  مرحله 6: نصب اولین برش کاغذ دیواری بر روی دیوار

  یک طرف اولین نوار کاغذ دیواری خود را در مقابل خطی که بر روی دیوارکشیده بودید قرار دهید.یادتان باشد مقداری از کاغذ دیواری را بیشتر از اندازه تا سقف در نظر بگیرید، کاغذ خود را به آرامی به درز محل اتصال دیوار و سقف خود با استفاده از چاقوی بتونی فشار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است ، علامتی را که قبلاً در ابتدای الگو ایجاد کردید ، در برابر درز قرار دهید. با اطمینان از اینکه کاغذ دیواری در طول مسیر از کاغذ دیواری است ، به آرامی به سمت پایین حرکت کرده و با استفاده از کاردک کاغذ را از داخل به آرامی صاف کنید. صاف کردن از وسط کاغذ به لبه ها اطمینان از آزاد شدن حباب و چین و چروک می دهد. اگر حباب مشاهده کردید ، کاغذ را به آرامی از دیوار بلند کنید و دوباره آن را صاف کنید تا از بین برود. اگر از کاغذ پوست و چسب استفاده می کنید ، هنگام حرکت به سمت پایین ، پشت آن را پایین بکشید.

  مرحله 7: مقدار اضافی را مرتب کنید.

  پس از رسیدن به پایین ترین نقطه از ارتفاع دیوار، با استفاده از کاردک اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری به درستی به دیوار چسبیده است.در انتها با استفاده از چاقو قسمت های اضافی را از هر انتهای آن کوتاه کنید یا آن را به آرامی به عقب بکشید و با قیچی اضافات آن را جدا کنید.

  مرحله 8: چسب اضافی را پاک کنید.

  برای اطمینان از صاف شدن تمام لبه ها ، با کاردک کل ورق را را پوشش دهید، تا در صورت وجود چسب اضافه آن را ببینید و با یک اسفنج تمیز آن را بردارید

  مرحله 9: مراحل کار را برای همه نوارهای کاغذ دیواری خود تکرار کنید.

  محکم آنها را در مقابل نوار مجاور قرار دهید (در صورت وجود الگو) ، روش فوق را برای هر نوار کاغذ متوالی تکرار کنید. درزهای شما باید قفل شوند ، نه اینکه روی هم قرار بگیرند.
  برای راهنمایی در مورد نحوه کاغذ دیواری در گوشه و کنار آن ، به خواندن ادامه دهید
   
  آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏18/11/20